Zavřít reklamu

Server MacOtakara, jenž v minulosti přinesl mnoho pravdivých informací o chystaných Apple zařízeních, zveřejnil novinku o letošních iPhonech. Ty by měly podle serveru nabídnout jeden z nejnovějších bezdrátových standardů ve vývoji, označovaný jako IEEE 802.11ay nebo Wi-Fi 60GHz.

Tento standard byl navržen speciálně pro konektivitu s krátkým dosahem a nahrazuje starší standard 802.11ad. Na rozdíl od něj nabízí čtyřnásobně vyšší přenosovou rychlost a využívá čtyři streamy pro zabezpečení konektivity k několika zařízením najednou.

Zajímavostí je, že standard je prozatím ve vývoji, jeho dokončení a vydání prvních zařízení s jeho podporou se ovšem očekává už na konec roku 2020, tedy v období, do kterého spadá i vydání podzimních iPhonů. Společnost by měla využít technologii pro připojení zařízení v bezprostřední blízkosti iPhonu. Využití by se tedy dočkala při přenosu dat pomocí AirDrop, konektivitě s Apple Watch a spekuluje se i o využití s bezdrátovým headsetem pro smíšenou realitu, který Apple údajně chystá.

Ten by se podle dosavadních spekulací měl opírat o připojení ke krabičce, která by nabízela požadovaný výkon a bezdrátově by přenášela obraz do brýlí. Zařízení by tedy fungovalo bez nutnosti připojení k telefonu nebo počítači, jak tomu je u většiny dnešních AR/VR headsetů. Ještě před vydáním takového zařízení se má ale Apple zaměřovat na rozvoj ARKit platformy pro iPhone a iPad.

iPhone 11 Pro FB
.