Zavřít reklamu

Víkend se nezadržitelně blíží – ještě jednou se vyspíme, odběhneme si do práce, a ihned poté si budeme moci opět užívat dvou dnů volna. Ještě předtím si ale nezapomeňte přečíst náš tradiční IT souhrn, který pro vás chystáme v každý všední den. Dnes se společně podíváme na to, jak LG porušilo svůj nedávný slib, dále vás informujeme o nově představených produktech Philips Hue a v poslední novince si řekneme více o novém NVMe SSD disku od G-Technology, který přichází s velmi zajímavou a novou technologií. Není čas ztrácet čas, vrhněme se přímo na věc.

LG porušilo svůj slib. Starší televize od této společnosti se nedočkají ani AirPlay 2, ani HomeKitu

Pokud patříte mezi jedince, kteří doma mají televizi od společnosti LG, tak jste si dost možná před několika týdny všimli zprávy, ve které společnost LG informovala o tom, že má v plánu televizím z roku 2018 přidat podporu AirPlay 2 a HomeKitu. K přidání podpory těmto „starším“ televizím mělo dojít již tento rok. Uživatelé se však bohužel nedočkají, jelikož LG tento slib jednoduše porušilo a integraci podpory AirPlay 2 a HomeKitu do svých televizí z roku 2018 jednoduše nemá v plánu. Televize, které se měly podpory dočkat, pocházely z modelových řad SK a UK v případě LCD modelů a z OLED se jednalo o modely, které měly v názvu B8 až Z8. Informace o dodání zmíněné podpory nedávno ze stránek LG zmizely a nutno podotknout, že se společnost k tomuto rozhodnutí prozatím nijak oficiálně nevyjádřila.

lg tv airplay2
Zdroj: LG

Vůbec poprvé se informace o porušení tohoto slibu objevily na Twitteru, na kterém se společnost LG rozhodla zhruba před týdnem odpovědět na otázku jednoho z uživatelů ohledně podpory AirPlay 2 a HomeKitu pro LG televize z roku 2018. Ve svém tweetu LG uvádí, že momentálně nemá v plánu přidat podporu AirPlay 2 a HomeKitu na zmíněné televize. Tohle samozřejmě rozhořčilo nespočet vlastníků zmíněných televizí od LG, kteří už se na přidání podpory samozřejmě těšili. Nesmíme zapomenout také na petici s 22 tisíci podpisy, ve které uživatelé zmíněných televizí žádali o dodání podpory – už už to vypadalo, že se LG vzpamatovalo. Takto to vypadá, že životní cyklus jedné televize od LG, než přestane dostávat aktualizace, není ani dva roky, což je setsakramentsky krátká doba. Uvidíme, zdali se LG k tomuto porušení slibu nějak vyjádří. Upřímně si však ale nemyslím, že se dočkáme pozitivních zpráv. Uživatelé si tak budou pro využití AirPlay 2 a HomeKitu muset koupit novou televizi, tentokrát však ne od LG, anebo si budou muset pořídit Apple TV.

Philips Hue se dočkalo nových produktů

V dnešní době je chytré už doopravdy kdeco. Prvně se na světě objevily chytré telefony, poté chytré televize a naposledy například prvky do chytré domácnosti. Vůbec nejznámějším výrobcem těchto produktů do chytrých domácností je bezesporu Philips se svou produktovou řadou Hue. Společnost Philips byla jednou z prvních společností, která přišla se základními produkty do chytré domácnosti, například s různými žárovkami, apod. Dnes je produktová řada Hue velmi rozšířená a posledního rozšíření se dočkala právě dnes, kdy došlo k představení nových světelných LED pásků, aktualizované verze lampy Hue Iris, nové chytré žárovky s bílým světlem a dalších produktů. Zmíněný LED pásek je určen pro integraci s Philips Hue Play HDMI Sync Box, který propojuje světla Hue s televizemi, konzolemi a monitory, aby mohlo vyzařovat do okolí světlo podle obsahu televize a „zvětšit“ tak obraz. Pokud chcete zjistit více o všech nově představených produktech, tak se stačí pomocí tohoto odkazu přesunout na stránky Philips Hue, kde se dozvíte vše potřebné.

Přichází nové převratné NVMe SSD od G-Technology

Většina z vás dost možná dnes slyší název G-Technology poprvé. Pravdou však je, že za touto společností stojí Western Digital, známý výrobce disků, kterého už zajisté zná o dost více lidí. Dnes jsme se od značky G-Technology dočkali představení zbrusu nového NVMe externího SSD disku, který má kapacitu 2 TB a disponuje nově představenou technologií s názvem ArmorLock. Tato technologie slouží ke speciálnímu a velmi bezpečnému šifrování dat. Konkrétně vznikla technologie ArmorLock s ohledem na pracovníky s financemi, vládu, státní správu, zdravotnictví, média, IT a právnické profese – všechna tato odvětví jsou totiž svým způsobem riziková a šifrování dat je v nich naprostou nutností.

armorlock western digital
Zdroj: WesternDigital.com

Tento nový externí SSD disk je možné zamknout či odemknout pomocí aplikace ArmorLock, kterou si můžete stáhnout na váš iPhone či Mac. Disk zůstává zamčený do té doby, dokud jej nepropojíte právě s iPhonem či Macem a neodemknete pomocí Touch ID, Face ID či kódového zámku. Rychlost zápisu a čtení tohoto SSD disku je téměř 1 GB/s, a to prostřednictvím 10 GB/s USB portu. Kromě toho disk disponuje certifikací IP67 – je tedy odolný proti prachu, vodě a kromě toho také proti pádům. Nutno podotknout, že technologie ArmorLock je k dispozici jen a pouze pro iOS a macOS. V uzamčeném stavu jsou data šifrována 256-bit AES-XTS hardwarovým šifrováním, kromě toho jsou také k dispozici různé nástroje, díky kterým je možné disk okamžitě zformátovat a smazat data. Další co víme je, že tento disk bude možné sledovat pomocí GPS na iPhonu či Macu. Cenovka je stanovená na 599 dolarů, což je v přepočtu cca 13 tisíc korun.

.