Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Podíl Apple TV na trhu smartboxů je doslova mizerný

V roce 2006 se nám kalifornský gigant pochlubil s novým produktem, který v té době nesl název iTV a jednalo se o vůbec první generaci dnes mezi jablíčkáři populární Apple TV. Produkt si od té doby prošel poměrně dlouhou stezku a přinesl řadu skvělých novinek. Ačkoliv Apple TV představuje špičkovou technologii a nabízí parádní funkce, tak její tržní podíl je vcelku mizerný. Aktuální data nyní přinesli analytici z renomované společnosti Strategy Analytics, podle kterých zmiňovaný podíl na celosvětovém trhu činí pouhé 2 procenta.

Apple TV podil na trhu smartbox
Zdroj: Strategy Analytics

Celkový počet všech produktů v kategorii smartbox je zhruba 1,14 miliardy. Nejlépe je na tom Samsung se 14 procenty, následně Sony s 12 procenty a třetí pozici si získala společnost LG s 8 procenty.

Apple sdílel vtipnou reklamu pro podporu soukromí

Apple se v případě jablečných telefonů odjakživa zaměřuje na bezpečnost svých uživatelů. To navíc prokazuje řada skvělých výhod a funkcí, mezi které bychom mohli zařadit kupříkladu pokročilou technologii Face ID, funkci Sign in with Apple a řadu dalších. Kalifornský gigant nově sdílel velice zajímavou, a především vtipnou reklamu, ve které se na soukromí uživatelů zaměřuje.

V reklamě totiž lidé až přehnaně a trapně sdílí své osobní informace s náhodnými lidmi. Mezi dané informace se řadí například číslo kreditní karty, přihlašovací údaje a historie procházení webu. Pro příklad si můžete uvést dvě situace. Hned na začátku spotu vidíme muže v autobusu. Ten začne vykřikovat, že si dnes na internetu prohlédl osm stránek rozvodových advokátů, přičemž na něj ostatní cestující s údivem koukají. V další části vidíme ženu spolu s dvěma přáteli v kavárně, když v tom najednou začne hovořit o tom, že si 15. března v 9:16 zakoupila prenatální vitamíny a čtyři těhotenské testy.

iPhone soukromí gif
Zdroj: YouTube

Celá reklama je poté zakončena dvěma slogany, které můžeme přeložit jako „Některé věci by neměly být sdíleny. iPhone vám s tímto pomůže.“ Apple se na téma soukromí vyjádřil již několikrát. Podle něj je totiž ono soukromí elementárním lidským právem a klíčovým prvkem pro samotnou společnost. Rozhodně se také nejedná o první vtipnou reklamu na dané téma.

Propagace soukromí během veletrhu CES 2019 v Las Vegas:

V loňském roce při příležitosti veletrhu CES v Las Vegas si nechal Apple vyvěsit obrovské billboardy s heslem „Co se stane na vašem iPhonu, zůstane na vašem iPhonu,“ čímž přímo naráží na klasické motto města – „Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas.“ Pokud byste se přístupu jablečné společnosti k soukromí rádi dozvěděli více, můžete navštívit tuto stránku.

Apple právě vydal nové beta verze svých operačních systémů

Oficiální vydání chystaných operačních systémů je pomalu za rohem. Z tohoto důvodu na nich Apple soustavně pracuje a snaží se vychytat všechny dosavadní mouchy. S tím pomáhá úzká veřejnost a vývojáři využitím beta verzí, kdy všechny zaznamenané chyby následně Applu nahlašují. Před krátkou chvílí jsme se dočkali vydání sedmé beta verze systémů iOS 14 a iPadOS 14. Samozřejmě se nezapomnělo ani na macOS. V tomto případě jsme se dočkali verze šesté.

MacBook macOS 11 Big Sur
Zdroj: SmartMockups

Ve všech popsaných případech se jedná o vývojářské beta verze, které jsou k dispozici pouze registrovaným vývojářům s příslušným profilem. Samotné aktualizace by měly přinést opravy chyb a zdokonalení chodu systémů.

.