Zavřít reklamu

Od dnešního rána se opět o něco rozrostl počet zemí, ve kterých mohou uživatelé Apple produktů platit za pomoci bezkontaktního platebního systému Apple Pay. Poněkud z čistajasna se objevily zprávy o tom, že od dnešního dne je Apple Pay k dispozici vybraným uživatelům v Belgii a Kazachstánu.

V případě Belgie je Apple Pay (zatím) exkluzivně v nabídce bankovního domu BNP Paribas Fortis a jeho dceřiných společností Fintro a Hello Bank. V současné době existuje podpora jen pro tyto tři bankovní instituce s tím, že je do budoucna možné službu rozšířit i do dalších bankovních společností.

Co se týče Kazachstánu, zde je situace z pohledu uživatele daleko přívětivější. Počáteční podporu pro Apple Pay zde vyslovilo podstatně větší množství institucí, mezi které patří: Eurasian Bank, Halyk Bank, ForteBank, Sberbank, Bank CenterCredit a ATFBank.

Belgie s Kazachstánem jsou tak 30., resp. 31. světovou zemí, kam podpora Apple Pay dorazila. A tato hodnota by měla v následujících měsících dále stoupat. Ještě letos by mělo dojít ke spuštění Apple Pay v sousedním Německu, kde na tuto službu netrpělivě čekají již dlouhá léta. Dále je dle oficiálních zdrojů v hledáčku Saudská Arábie. V posledních měsících bylo nepřímo potvrzeno také to, že se za dva měsíce dočkáme také zde, v České republice. Apple Pay by měla být v ČR spuštěna někdy na přelomu ledna a února.

Zdroj: Macrumors

.