Zavřít reklamu

Na konci loňského roku jsme psali že se spekuluje o tom, že se během letošního roku rozšíří Apple Pay k našemu severovýchodnímu sousedovi – Polsku. Původně se mluvilo o tom, že se tak stane ještě během prvních tří měsíců letošního roku. Nakonec to trvalo o něco déle, ale Poláci se nyní konečně dočkali. Do konce týdne u nich bude služba spuštěna.

S informací přišel stejný blog jako ten, který se ozval poprvé na počátku roku. Vzhledem ke zdroji by mělo jít o ověřenou informaci. Ke spuštění platební služby Apple Pay by mělo dojít nejdříve dnes, nejpozději do konce tohoto týdne. Co se týče podporovaných bankovních institucí, nejsou na tom Poláci vůbec špatně.

Hned od začátku bude Apple Pay podporováno bankovními institucemi jako jsou Alior, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin, mBank, Nest Bank, Pekao či Raiffeisen Poland. Další bankovní instituce by měly se svou podporou pro Apple Pay dorazit do letošního září. V tomto případě se jedná především o největší polskou banku PKO BP.

Rozšířenost Apple Pay se čím dál tím více zvětšuje. V květnu Apple svou platební službu rozšířil i na Ukrajinu, v zemích, kde Apple Pay již funguje, dochází k rozšíření podpory o nové bankovní instituce. Jen v České republice stále nic nenasvědčuje tomu, že se zde této služby v nejbližší době dočkáme. Infrastrukturu tu přitom máme velice dobrou…

Zdroj: 9to5mac

Témata: , ,

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více