Zavřít reklamu

Mezi fanoušky Maců se momentálně řeší přechod na Apple Silicon. Apple v minulém roce představil vlastní řešení čipů, které nahradí v jablečných počítačích procesory od Intelu. Doposud gigant z Cupertina nasadil vlastní čip M1 pouze do takzvaných základních modelů, kvůli čemuž jsou všichni zvědaví, jak si s přechodem poradí například v případě profesionálnějších Maců jako Mac Pro či 16″ MacBook Pro. Podle nejnovějších informací by zmiňovaný Mac Pro měl přijít v roce 2022, avšak opět s procesorem od Intelu, konkrétně tedy s Ice Lake Xeon W-3300, který ale doposud oficiálně neexistuje.

Tyto informace sdílel respektovaný portál WCCFTech, přičemž jako první je sdílel známý leaker YuuKi, který již v minulosti odhalil spoustu záhad ohledně procesorů Intel Xeon. Konkrétně řada  W-3300 Ice Lake by měla být představena relativně brzy. Dokonce se objevily i zmínky o nové verzi Ice Lake SP procesoru v kódu vývojářského prostředí Xcode 13 beta. Dle slov Intelu novinka nabídne lepší výkon, podstatně vyšší zabezpečení, efektivitu a vestavěný čip pro lepší práci s AI úlohami. Procesory pro Mac Pro konkrétně nabídnou až 38 jader s 76 vlákny. Nejlepší konfigurace by měla nabídnout 57MB cache a taktovací frekvenci 4,0 GHz.

Mezi jablíčkáři se proto začalo prakticky okamžitě debatovat nad tím, jak tomu vlastně bude s přechodem na Apple Silicon. Od něj totiž Apple sliboval, že bude do dvou let kompletní. Jako nejpravděpodobnější možnost se nyní jeví, že se pracuje na dvou verzích Macu Pro. To ostatně již dříve naznačil i Mark Gurman z Bloombergu. Ačkoliv Apple nyní vyvíjí vlastní čip pro tento nejlepší Mac, tak i přesto dojde k aktualizaci verze s Intelem. Mac Pro s čipem Apple Silicon by pak dokonce mohl být o zhruba polovinu menší, avšak žádné bližší informace stále nejsou k dispozici.

Diskuze k článku

    Tak to moc nedává smysl. Protože jestli teda chtěj tvrdit, že jejich procesory jsou lepší než ty od Intelu neo AMD, tak prostě musej i svoji vlajkovou loď převést, jinak to nemá smysl a jen to podryje důvěru lidí v to, jestli to k něčemu je a nebo není.

celý text

Čtěte více