Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi vlastníky jakéhokoliv MacBooku, tak jste si už dost možná všimli, že při napájení z baterie, potažmo po odpojení nabíječky, dojde k automatickému snížení jasu. Tato funkce je součástí macOS především kvůli tomu, aby MacBook vydržel delší dobu na baterii – čím menší totiž jas je, tím méně energie zařízení spotřebuje. Ne všem uživatelům tohle ale musí nutně vyhovovat, například těm, kteří pracují s nějakým obsahem a potřebují mít neustále vyšší jas, a to i za cenu nižší výdrže na baterii. Dobrou zprávou je, že Apple myslel i na takové uživatele. Automatické snížení jasu displeje po odpojení nabíječky tedy lze vypnout.

MacBook po odpojení nabíječky sníží jas: Jak tuto funkci deaktivovat

Jestliže nechcete, aby se displej MacBooku po odpojení od nabíječky automaticky snížil, tak stačí, abyste provedli přenastavení. Většina z vás by možná čekala, že tuto funkci najdete v předvolbách s nastavení monitoru. Opak je však pravdou a postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na Macu v levém horním rohu obrazovky klepnuli na ikonu .
  • Tímto se zobrazí menu, ve kterém rozklikněte možnost Předvolby systému…
  • Otevře se nové okno, jež slouží k úpravám předvoleb macOS.
  • V rámci tohoto okna najděte a rozklikněte sekci Baterie.
  • Nyní v levé části okna otevřete sekci s názvem Baterie.
  • Zde už jen stačí, abyste odškrtnuli možnost Mírně ztlumit jas po obrazovky při napájení z baterie.

Jakmile provedete výše uvedený postup, tak už nebude docházet k automatickému snižování jasu poté, co MacBook odpojíte z nabíječky. Osobně mi tato funkce vůbec nevyhovovala, ve finále si navíc myslím, že až takový markantní rozdíl ve spotřebě s aktivní či neaktivní funkcí není. Kromě výše uvedené funkce si zde můžete také (de)aktivovat optimalizování streamování videa a optimalizované nabíjení, které slouží k tomu, aby vám zbytečně nestárla baterie. Pokud funkci aktivujete, tak si Mac zapamatuje, kdy jej zpravidla nabíjíte, a nenabije se na více než 80 %, dokud ho nebudete potřebovat.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více