Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes vám představíme aplikace AppCleaner a Day One.

AppCleaner

Aplikace AppCleaner je malá, nenápadná, ale velice užitečná. Při mazání aplikací klasickou cestou totiž mohou po jednotlivých programech zůstat ve vašem Macu ještě jednotlivé soubory, které zbytečně zabírají místo. AppCleaner dokáže během několika málo vteřin vyhledat všechny soubory, spojené s aplikací, které se chcete zbavit, a smazat je spolu s ní.

Používání aplikace je velice jednoduché – za pomoci funkce Drag & Drop zkrátka požadovanou aplikaci přetáhnete do okna AppCleaneru, který vyhledá veškeré související soubory, a poté už jen potvrdíte definitivní smazání aplikace. AppCleaner vám rovněž umožní zjistit, jaké soubory jsou s jakou aplikací spojeny – stačí v pravém horním rohu okna aplikace kliknout na symbol řádků.

Day One

[appbox appstore id1044867788]

Druhou aplikací pro Mac, kterou vám dnes chceme představit, je deníkový Day One. Je skvělá nejenom pro ty, kteří si na denní bázi připravují podklady pro blog, ale výborně poslouží i jako multifunkční virtuální deník, který vás rozhodně neomrzí. Day One neslouží zdaleka jen k zápisu obyčejného textu – nabízí propojení se sociálními sítěmi, vaší knihovnou fotografií, kalendářem a dalšími aplikacemi. Kromě zápisků nejrůznějšího druhu můžete do Day One zaznamenat třeba i údaje o tom, jaké bylo v daný den počasí, kolik se vám podařilo ujít kroků nebo kde přesně jste se nacházeli. Samozřejmostí je možnost přidání mediálních souborů.

V prostředí aplikace se velice rychle zorientujete a snadno se ji naučíte ovládat. Většinu nástrojů úprav naleznete ve spodní části karty deníkového zápisu. Odsud můžete formátovat text, přidávat média i údaje o poloze, počasí či aktivitě. Záznam z DayOne můžete sdílet klasickými způsoby i exportovat to nejrůznějších formátů. Prémiová verze Day One, která vás vyjde na příjemných 55,-/měsíčně, umožní k zápisům přidávat skicy, nabízí možnost synchronizace a záloh, neomezené úložiště a řadu dalších výhod.

.