Zavřít reklamu

Vzpomínáte na chvíli, kdy jste si pořídili svůj první iPhone? Jeho plocha byla přehledná, nacházelo se na ní jen velmi málo ikonek, a rozhodně nebylo těžké se v ní zorientovat. Čím déle ale své smartphony používáme, tím více je to také v mnoha případech znát na jejich ploše, která se v mnoha případech postupně zaplní nepotřebnými ikonkami, widgety nebo složkami. V dnešním článku vám přineseme pět tipů pro lepší údržbu plochy vašeho iPhonu.

Začít od nuly

Pokud chcete sáhnout po radikálnějším řešení, nabízí se možnost kompletního resetování plochy vašeho iPhonu. Po provedení tohoto úkonu bude mít plocha vašeho jablečného smartphonu přesně takovou podobu, jako měla na počátku. Pro reset plochy spusťte Nastavení -> Obecné -> Obnovit, a klepněte na Obnovit uspořádání plochy. Pokud máte iPhone s iOS 15, zvolte Nastavení -> Obecné -> Převést nebo resetovat iPhone -> Resetovat -> Obnovit uspořádání plochy.

Čistá plocha

Existují uživatelé, kteří své aplikace spouští výhradně prostřednictvím Spotlightu, a tím pádem pro ně postrádá smysl jejich přítomnost na ploše iPhonu. Pokud mezi tyto uživatele patříte i vy, můžete si jednotlivé stránky plochy jednoduše skrýt. Nejprve dlouze stiskněte plochu vašeho iPhonu a poté klepněte na linku s tečkami v dolní části displeje. Zobrazí se vám náhledy všech stránek plochy, které můžete jednoduchým klepnutím na kroužek u náhledu skrýt. Dojde pouze ke skrytí stránek, nikoliv ke smazání aplikací.

Kam s nimi?

Stahujete často nové aplikace, ale nechcete aby vám zabíraly místo na ploše? Pokud patříte mezi uživatele, kteří chtějí mít na ploše svého iPhonu jen hrstku základních aplikací, můžete si aktivovat automatické ukládání nově stažených aplikací do Knihovny aplikací. Na iPhonu spusťte Nastavení -> Plocha, a v sekci Nově stažené aplikace zaškrtněte možnost Ponechat jen v knihovně aplikací.

Chytré sady

U iPhonů s operačním systémem iOS 14 a novějším existuje také možnost přidání widgetů na plochu. Pokud vám widgety připadají užitečné, ale zároveň jimi nechcete zaplnit všechny stránky plochy, můžete si vytvořit takzvané chytré sady. Jedná se o skupiny widgetů, mezi kterými můžete snadno přepínat přejetím prstem. Pro vytvoření chytré sady dlouze stiskněte plochu vašeho iPhonu a poté v levém horním rohu klepněte na „+“. V seznamu widgetů zvolte Chytrá sada. Klepněte na Přidat widget. Do chytré sady můžete přetažením, úpravu chytré sady zahájíte dlouhým stiskem.

Vytvořte si vlastní widgety

S widgety souvisí i náš poslední tip. Kromě přidávání widgetů z existujících aplikací si můžete vytvářet také vaše vlastní widgety s různými informacemi, fotografiemi nebo textem. Pro tyto účely slouží celá řada různých aplikací, které můžete najít v App Storu. Inspirovat se můžete například článkem z našeho sesterského magazínu.

.