Zavřít reklamu

Apple neustále pracuje na vývoji svých operačních systémů, které díky jednotlivým aktualizacím posouvá kupředu. V případě jablečných počítačů aktuálně probíhají práce na macOS 11.3 Big Sur. Do dosavadního momentu jsme se dočkali vydání čtyř beta verzí, přičemž ta nejnovější s sebou přinesla nesmírně zajímavou novinku. Magazín MacRumors v systému objevil novou aplikaci, která u Maců s M1 slouží k emulaci herních ovladačů za pomocí klávesnice a myši.

Game Control M1 Mac macOS 11.3 Beta

Cupertinská společnost totiž v minulém roce značně přiblížila systémy iOS/iPadOS a macOS dohromady, a to konkrétně prvotním přechodem na čipy Apple Silicon a operačním systémem macOS 11 Big Sur. Díky novému čipu M1 je nyní možné těchto Macích spustit i aplikace a hry určené pro iPad. V případě her je ale problém v ovládání. To je logicky přizpůsobeno dotykové obrazovce, kvůli čemuž se na Macu buďto hrát vůbec nedá, nebo s poměrně zbytečnými problémy, které za to ve finále ani nestojí.

Tento neduh by se dal pohodlně vyřešit právě oním emulátorem herního ovladače, kdy si v nové aplikaci v sekci Game Control můžete dle vlastních preferencí nastavit klávesnici tak, aby se chovala jako klasický controller. Součástí zmiňovaného programu je i panel Touch Alternatives. Ten dokáže namapovat specifické funkce jako klepnutí, „swajpnutí,“ táhnutí či naklánění. Vždy ale může být aktivní pouze jeden způsob ovládání, tedy Game Control, nebo Touch Alternatives.

Touch Alternatives M1 Mac macOS 11.3 Beta

Operační systém macOS 11.3 Big Sur zároveň přinese podporu pro nejnovější ovladače od konzolí PlayStation 5 a Xbox One X. Je zároveň nesmírně zajímavé vidět, jak se Apple snaží přiblížit takzvané mobilní hraní i na Macy. Otázkou také je, zdali bude ovládání dostatečně uspokojivé. Plánujete tuto možnost alespoň vyzkoušet, nebo dáváte přednost například konzolím?

.