Zavřít reklamu

AirPods první generace byly představeny 7. září 2016 a odstartovaly velice úspěšnou éru TWS sluchátek. Apple se ale v oblasti audia nespokojil jen s nimi a HomePody, nýbrž v prosinci roku 2020 představil i AirPody Max. Tato sluchátka už ale takovou popularitu nezískala, a mohla za to i jejich vysoká cena. Můžeme vůbec čekat jejich druhou generaci? 

AirPods Max mají v každém náušníku čip Apple H1, který se také nachází v AirPods druhé a třetí generace a AirPods Pro první generace. Ta druhá už má čip H2, takže z logiky věci jasně vychází, že pokud Apple představí nové Maxe, a to na konci příštího roku, budou mít čip stejný. Co ale dál? Samozřejmě by bylo záhodno odstranit Lightning k nabíjení sluchátek, protože od roku 2024 bude muset být malá elektronika prodávaná na území EU nabíjena skrze USB-C. Jak by se sluchátka nabíjela skrze MagSafe, je otázkou. Teoreticky by mohlo místo aktuální „podprsenky“ přijít nové pouzdro, které by energii následně předávalo právě sluchátkům.

Obstojí poměr cena/výkon? 

S ohledem na nový smysl dotykového ovládání se dá předpokládat také odstranění korunky, která ostatně produkt zbytečně prodražuje. Z modelu AirPodů Pro 2. generace by do nových Maxů měl proniknout i adaptivní režim propustnosti, který právě předností čipu H2 využívá. Tlumí intenzivní hlasité zvuky (sirény, elektrická nářadí atd.), takže můžete plně vnímat, co se kolem vás děje. Ve zkratce jde tedy říci, že nové AirPody Max 2. generace by byly zvětšenými AirPody Pro 2. generace, což se dá ostatně do jisté míry vztáhnout i na předchůdce, kterému byly technickým předobrazem AirPody Pro. Bude zde tedy vůbec něco navíc?

Předně to jsou barvičky. Jako jediné AirPody totiž mají Maxy možnost volby jiné než jen bílé. Velkou otázkou je ale kvalita přenosu hudby. Apple totiž údajně pracuje na kvalitnějším Bluetooth kodeku, který by měl být schopný dostat z bezztrátového poslechu hudby v rámci Apple Music zase o něco více, i když pokud se bude zvuk pořád převádět, o bezztrátovém poslechu nemůže být úplně řeč. Propojení iPhonu (nebo Macu) se sluchátky skrze USB-C by ale mohlo poskytnout kvalitnější požitek.

Ať tak či onak, je velice pravděpodobné, že pokud se nových Maxů dočkáme, Apple je stejně zabije cenou. Většina tak sáhne po kvalitnějším a levnějším řešení výrobců třetích stran, i když za tu daň, že nebudou mít ten správný „Apple požitek“ z kombinování výrobků více výrobců. Stávající AirPody Max stojí v Apple Online Store pořád zatraceně vysokých 15 990 Kč.

.