Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že se Apple v posledních letech snaží zavádět nejrůznější zdravotní funkce do svých zařízení. Již před nějakou dobou se navíc hovořilo i implementaci něčeho podobného do bezdrátových sluchátek AirPods. Tomu navíc napovídá i jeden dříve registrovaný patent popisující systém pro detekci teploty, srdečního tepu a dalších. Nejnovější informace však hovoří o možnosti využití sluchátek pro detekci dechové frekvence, čemuž cupertinský gigant zasvětil celý výzkum a nedávno zveřejnil jeho výsledky.

Takto by měly vypadat očekávané AirPody 3. generace:

Informace o dechové frekvenci mohou být skvěle nápomocné v otázce celkového zdraví uživatele. V dokumentu popisujícím celý výzkum Apple hovoří o tom, že pro její detekci využil pouhé mikrofony, které dokázaly zachytit nádechy a výdechy uživatele. Mělo by se díky tomu jednat o skvělý, a především cenově nenáročný i dostatečně spolehlivý systém. Ačkoliv studie přímo nezmiňuje sluchátka AirPods, ale pouze hovoří o sluchátkách obecně, tak je jasné, z jakého důvodu k prozkoumávání této oblasti vůbec dochází. Apple má zkrátka zálusk na přivedení zdravotních funkcí i do svých AirPodů.

AirPods open fb

Aktuálně je ale pochopitelně nejasné, kdy se produktu s takovýmito schopnostmi vlastně dočkáme. Portál DigiTimes již dříve předpověděl, že senzory snímající zdravotní funkce by se v AirPodech mohly objevit již v řádu jednoho či dvou let. Dokonce i viceprezident Applu pro technologii, Kevin Lynch, v červnu 2021 sdělil, že Apple jednou podobné senzory do sluchátek přinese a nabídne tak jablíčkářům daleko více zdravotních dat. Detekce dechové frekvence by se každopádně již brzy měla dostat do Apple Watch. Tomu alespoň napovídá část kódu v beta verzi systému iOS 15, na kterou upozornil portál MacRumors.

.