Zavřít reklamu

Jablečná společnost se v oblasti nositelné elektroniky řadí do naprosté špičky v prodejnosti, což je zapříčiněno popularitou jak sluchátek AirPods, tak hodinek Apple Watch. Právě tyto hodinky se díky aktualizacím operačního systému a podpory velkého množství aplikací staly malým osobním počítačem na zápěstí. Složité úkony na nich pravděpodobně vykonávat nebudete, jako jednoduchý nástroj pro navigaci vám však tento produkt poslouží na jedničku. Dnes se tedy zaměříme na několik navigačních aplikací, které si uživatelé Apple Watch zajisté oblíbí.

Apple Mapy

Asi každý, kdo s hodinkami Apple Watch začínal, okamžitě sáhnul po nativní navigaci od Applu. A i přesto, že mapové podklady v České republice nemá tento software zrovna nejpokročilejší, na hodinkách funguje spolehlivě. Přímo na vašem zápěstí je možné vyhledávat, procházet si oblíbená místa, nechat se navigovat pěšky, autem i veřejnou dopravou, nebo zjistit vaši aktuální polohu. Při samotné navigaci vám kromě zobrazené mapy hodinky vždy zavibrují těsně předtím, než máte zabočit, díky tomu je tedy nemusíte neustále sledovat.

Aplikaci Mapy nainstalujete zde

apple_maps_plocha
Zdroj: 9To5Mac

Google Maps

Software od největšího konkurenta Applu patří i na jablečných zařízeních do kategorie nejoblíbenějších navigačních aplikací vůbec, a není se čemu divit. Obecně se dá říci, že Google Mapy nabízí globálně nejlepší mapové podklady. Dostanete zde možnost nechat se navigovat jak v autě, tak i při pěší chůzi či ve veřejné dopravě. Mobilní aplikace nabízí funkcí daleko více, nicméně ta pro hodinky prakticky jen zrcadlí informace z vašeho iPhonu. Textové pokyny zde sice uvidíte, mapu ale nikoli. O využití GPS na hodinkách se ani nebudeme bavit. Tak, jak jste si Google Maps zamilovali v iPhonu, je nebudete mít v lásce v Apple Watch.

Aplikaci Google Maps nainstalujete zde

Sygic GPS Navigation

Téměř všichni řidiči jistě slyšeli o placené aplikaci Sygic GPS Navigation. Ta po zakoupení premium členství odemkne řadu možností, mezi které patří hlasová navigace, upozorňování na překročení rychlosti, podpora CarPlay a mnohé další. Aplikaci navíc můžete ovládat i na hodinkách, což rozhodně mnoho řidičů minimálně potěší.

Aplikaci Sygic GPS Navigation stáhnete bezplatně zde

Magic Earth Navigation

Vývojáři aplikace Magic Earth Navigation si řekli, že soukromí je priorita, a proto o vás software nesbírá naprosto žádná data, ať už v aplikaci vyhledáváte, přidáváte místa do oblíbených nebo se potřebujete dostat z bodu A do bodu B. Rozhraní této aplikace je velice přehledné a intuitivní, Dostupnost pro chytré hodinky od Applu je samozřejmostí. Když k tomu všemu přidám možnost stažení mapových podkladů z Open Street Map pro offline použití, myslím, že Magic Eart Navigation je ideálním adeptem na vyzkoušení.

Aplikaci Magic Earth Navigation stáhnete zde

.