Zavřít reklamu

Microsoft dnes skrze tiskovou zprávu oznámil věc, kterou bychom od něj zřejmě jen těžko čekali. Řeč je konkrétně o přidání podpory odesílání a přijímání jablečných zpráv iMessages na počítačích s Windows, konkrétně pak přes aplikaci Phone Link, která doposud umožňovala „jen“ přijímat a zahajovat hovory, posílat a přijímat klasické textové zprávy a zobrazovat si na OS Windows příchozí notifikace z iPhonu. S trochou nadsázky se však dá říci, že pro Apple se vlastně o nic zásadního nejedná.

Apple se sice dlouhodobě brání uvedení iMessages na Android, Windows a ostatní platformy, kvůli čemuž by si tak jeden mohl myslet, že mu nynější krok Microsoftu příliš vonět nebude, je tu však spousta ale. Apple totiž nemá rád kompromisy, kterých je řešení Microsoftu plné. Na Windows totiž nepůjdou v rámci iMessages například posílat fotky a videa, nepůjde v nich komunikovat ve skupinových konverzacích či nebude možné si zobrazit kompletní historii chatu daného vlákna (jinými slovy, bude chybět jakákoliv synchronizace s iCloudem). A právě v tom je zakopaný pes. Řešení Windows je sice na jednu stranu určitě fajn, rozhodně však nelze vnímat jako plnohodnotné iMessages, ba možná ani polovičaté – vždyť sdílení fotek jede právě přes tuto platformu ve velkém. Už kvůli tomu nemá proto Apple absolutně důvod k obavám z toho, že by novinka mohla zapříčinit – byť malý – odiv uživatelů Maců.

windows 11

Kalifornského giganta navíc může těšit i další věc, která je však tak trochu zlomyslná. Je to konkrétně fakt, že aplikace Phone Link z dílny Microsoftu, která nyní už iPhone s PC s Windows dokáže určitým způsobem propojit, nemá moc velkou uživatelskou základnu, přestože již nyní nabízela poměrně zajímavé funkce. Zdá se tedy, že uživatelé Windows o nějaké hlubší propojení s iPhony zkrátka nestojí a není se moc čemu divit. Pokud totiž na produktové propojitelnosti „nevyrostli“, jen stěží jí nyní přijdou na chuť, ať je sebelepší. A i kdyby byla takřka dokonalá, pořád tu máme aspekt nutného nastavení, což je věc, kterou zkrátka mnozí uživatelé nepřekousnou, i kdyby byla sebejednodušší. Dokud tedy samotný Apple „nepřiloží ruku k dílu“ a nerozhodne se přinést iMessages oficiálně skrze své aplikace na ostatní platformy, dá se obecně předpokládat, že veškeré ostatní pokusy budou uživateli přehlédnuté.

 

.