Zavřít reklamu

Společnost Microsoft se rozhodla, že ukončí trápení své služby s názvem Groove, která sloužila pro streamování hudebního obsahu. Byla tak v podstatě konkurencí pro Spotify, Apple Music a další zavedené streamovací služby. Právě to jí s největší pravděpodobností zlomilo vaz. Služba nedosahovala výsledků, které si Microsoft představoval a proto bude její činnost ke konci letošního roku ukončena.

Služba bude pro své zákazníky dostupná do 31. prosince, poté už si však uživatelé žádné písničky nestáhnout ani nepřehrají. Toto mezidobí se Microsoft rozhodl využít k tomu, že bude současné zákazníky nabádat k tomu, aby místo Groove používali konkurenční Spotify. Ti, co mají placený účet u služby Microsoftu, dostanou od Spotify speciální 60 denní trial, během kterého si budou moci vyzkoušet, jaké to je mít Spotify Premium účet. Ti, kteří mají službu Groove předplacenou na delší období, než je konec roku, dostanou své peníze za předplatné zpět.

Microsoft Groove byla služba, která měla původně konkurovat Applu a jeho iTunes, potažmo později Apple Music. Žádný závratný úspěch s ní však Microsoft nikdy nezaznamenal. A zatím to vypadá, že společnost žádného nástupce nechystá. Že se něco děje bylo jasné od okamžiku, kdy Microsoft povolil aplikaci Spotify pro Xbox One. Jedná se však vcelku o logický krok. Na tomto trhu spolu soupeří dva giganti ve formě Spotify (140 milionů uživatelů, z toho 60 milionů platících) a Apple Music (přes 30 milionů uživatelů). Existují ještě další služby, které jsou buď velmi vyhraněné (například Tidal) nebo paběrkují se zbytky a se zašlou slávou (Pandora). Ve finále ani mnoho lidí nevědělo o tom, že Microsoft nějakou hudební streamovací službu nabízí. To vypovídá o mnohém…

Zdroj: Cultofmac

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.