Zavřít reklamu
iWant

Microsoft představil službu, díky které si kvalitní hry z Xboxu zahrajete i na iPhonu

iWant

Microsoft má v plánu začít streamovat své high-endové herní tituly do iPhonů, iPadů a dalších podobných zařízení. Nová služba ponese název Project xCloud. Uživatelům přinese především obrovskou výhodu v podobě absence potřeby vlastnit konkrétní herní konzoli nebo nákladný herní počítač. Nevýhodou je zatím zejména to, že s vyzkoušením služby musíme počkat až na příští rok.

Server Cult of Mac píše o tom, že doby, kdy jsme pro hraní nejnovějších high-endových herních titulů potřebovali řádně vybavený hardware, budou snad již brzy pryč. Zjevně si to přeje i řada dalších společností, které začínají pracovat na možnost streamování her do mobilníchX zařízení. Díky projektu xCloud si uživatelé budou moci zmíněné tituly vychutnat na svých smartphonech a tabletech, ale i na hardwaru jiného typu.

Budoucnost patří streamování

Fenomén streamování není sice žádnou novinkou, své místo na slunci si ale musí dobývat dlouho a pomalu. Řada lidí totiž stále ještě dává přednost hraní na konzolích a osobních počítačích – na vině jsou zejména četné „dětské nemoci“, se kterými se zatím streamovací služby musí potýkat. Killian Bell z Cult of Mac ale věří, že procento těch, kteří dají do budoucna přednost streamování, se bude postupně zvyšovat. Odpadne nutnost nakupování nákladného hardwaru a formát předplatného umožní uživatelům vychutnat si ty nejlepší tituly, které herní průmysl bude moci nabídnout.

Projekt xCloud získá podporu služby Azure Cloud od Microsoftu, což znamená, že si hráči budou moci užít nejnovější hry pro Xbox či PC bez nutnosti internetového připojení. Tisíce vývojářů již podle Microsoftu pracují na svých prvních xCloud titulech. Hry bude možné hrát za pomoci ovladače k Xboxu, připojeného přes Bluetooth, nebo ji ovládat jednoduše přes dotykový displej. Microsoft má v plánu také vydat speciální klipy, s jejichž pomocí budete moci připojit Xbox ovladač k vašemu telefonu.

Microsoft podle svých vlastních slov bude pro hraní podporovat jak 5G, tak i 4G připojení. Datum oficiálního spuštění služby XCLoud zatím není známo, veřejná trial verze by ale měla vyjít příští rok.

Zdroj: Cult of Mac