Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Microsoft začíná testovat herní službu xCloud na iOS a iPadOS

V posledních letech jsme uvítali zcela novou možnost hraní, díky které nepotřebujeme výkonný počítač, ale přesto si můžeme zahrát ty nejaktuálnější hry na plné detaily. Tuto možnost nám přináší takzvané herní streamovací služby, kde funguje takzvané hraní v cloudu. O zpracování celé hry se stará poskytovatel dané platformy, přičemž k nám se posílá pouze obraz. Naopak od nás se odesílá ovládání hry, což díky dnešním rychlostem internetu funguje bezproblémově a v reálném čase. Aktuálně se na tomto trhu nachází tři velcí hráči, respektive tedy Google se službou Stadia, Nvidia s GeForce NOW a Microosoft s xCloud.

xCloud v prohlížeči a GeForce NOW:

Možnost takovéhoto hraní by měla být k dispozici i na mobilních zařízeních, což je v případě produktů s logem nakousnutého jablka problém. Podmínky App Storu totiž nedovolují příchod aplikací, které zprostředkovávají přístup k dalším programům či hrám – pouze v případě, kdyby každý titul byl dostupný skrze App Store individuálně a prošel by tak kontrolou podmínek. Poskytovatelé těchto herních streamovacích služeb ale našli fígl, jak hráčům přesto poskytnout možnost hraní v cloudu. Již dříve přišla platforma GeForce NOW se skvělou možností i pro iPhony a iPady, kdy svou službu zpřístupnila skrze prohlížeč Safari.

O prakticky to samé řešení se nyní pokouší Microsoft se svým xCloudem. Podle nejnovějších informací magazínu The Verge právě započalo interní testování této herní platformy a její přístupnosti skrze prohlížeče. Řeč je ale konkrétně o možnost hraní skrze prohlížeč na klasickém PC, kdy by se první podpory měly dočkat prohlížeče postavené na Chromiu, tedy Google Chrome a Microsoft Edge. Zdroj ale tvrdí, že se dá očekávat podpora i pro Safari.

I po neúspěchu iPhonu 12 mini se možná dočkáme nástupce

Již několikrát jsme vás prostřednictvím článků informovali o smůle, která se iPhonu 12 mini doslova lepí na paty. Tento model se totiž od svého uvedení potýká s extrémně nízkými prodeji, kvůli čemuž dokonce Apple omezil jeho výrobu, aby dokázal uspokojit vysokou poptávku po modelu Pro. Na internetu se dokonce objevily spekulace, že kvůli této situace se nástupce už ani nedočkáme, protože se to cupertinské společnosti zkrátka nevyplatí. Samozřejmě se na tom z části podepsala taktéž právě probíhající globální pandemie. Jednou z teorií také je, že lidé kvůli různým restrikcím tráví podstatně více času doma, kvůli čemuž raději sáhnou po telefonu s větší obrazovkou.

Představení iPhonu 12 mini:

Navzdory této nepříznivé situaci se fanoušky menších telefonu nemusí strachovat, tedy alespoň prozatím. Ve hře je totiž stále myšlenka konceptu mini a prozatím můžeme s iPhonem 13 mini spíše počítat. Samozřejmě se celá situace může v nadcházejících dnech, týdnech či měsících změnit. Od představení letošní generace jablečných telefonů nás stále dělí několik měsíců, a proto bychom neměli dělat unáhlené závěry.

Do aukce míří relikvie ze života Steva Jobse

Spoluzakladatel Applu Steve Jobs, taktéž přezdívaný jako otec Applu, je ikonou světa technologií. Věci spojené s jeho životem se dnes draží za nepředstavitelné sumy, což si mohou dovolit jen ti nejmovitější fanoušci cupertinské společnosti a samotného Jobse. Nyní do aukce míří další zajímavá relikvie. Tentokrát je řeč o dotazníku pro zaměstnání, který Jobs vyplnil v roce 1973 po svém odchodu z Reed Collage.

stevejobsquestionnaire

V samotném dotazníku otec Applu jako své dovednosti uvedl ovládání počítače, kalkulačky a porozumění designu a technologiím. Nadále si můžete všimnou, že v kolonce telefonní číslo je napsáno none, což znamená, že Jobs tehdy ještě telefon neměl. Samozřejmě se ale nejedná o nic neobvyklého, protože v 70. letech minulého století  telefon jen tak někdo neměl. Stejný dokument byl v aukci vydražen již v roce 2018 za 175 tisíc dolarů, což v přepočtu činí asi 3,7 milionů korun. Za kolik se dotazník prodá nyní je samozřejmě nejasné, ale můžeme lehce očekávat, že původní částka bude překročena.

Apple vydal watchOS 7.3.1

Kalifornský gigant dnes taktéž vydal aktualizaci operačního systému watchOS s označením 7.3.1, která řeší velice nepříjemnou chybu. Ta postihovala některé majitele Apple Watch Series 5 a SE, kdy hodinky nešly nabít v režimu rezervy. Kompletní popis od Applu si můžete přečíst níže:

watchOS 7.3.1 řeší problém, který některým zařízením Apple Watch Series 5 a Apple Watch SE bránil v nabití po přechodu do režimu rezervy.

Více informací najdete na následující webové stránce https://support.apple.com/HT212180

.