Zavřít reklamu
iWant

Microsoft vydal velkou aktualizaci pro balík Office 2016

iWant

Pokud máte ve svém Macu nainstalovaný balík Microsoft Office 2016, od včerejšího dne je pro vás k dispozici velká aktualizace, která přináší kromě oprav chyb také mnoho nových funkcí. Aktualizace nese označení 16.9 a je k dispozici buď automaticky (pokud máte automatické aktualizace zapnuté), nebo přes přímou možnost vyhledávání nových aktualizací. Kompletní seznam změn najdete v anglickém jazyce zde.

Jednou z nejzásadnějších novinek je možnost kooperace při tvorbě a editaci dokumentu. Do něj tak budou moci nově zasahovat ti, co mají k jeho editaci práva to v reálném čase, i s několika ostatními uživateli najednou. V pravém horním rohu se bude nacházet ikonka každého uživatele, který v současné době s dokumentem pracuje. Změny se budou ukazovat v reálném čase a vlaječky budou ukazovat na segmenty dokumentu, které se zrovna upravují. Tato funkce bude fungovat pro Word, Excel a PowerPoint.

Tyto programy nyní získaly další funkci, kterou je automatické ukládání dokumentu. To však bude fungovat pouze v případě, že je upravovaný dokument uložený na cloudovém úložišti. Pokud je tato podmínka splněna, změny budou automaticky ukládány a uživatel se bude moci podívat na seznam změn a případně se k vybraným změnám vrátit. Tato funkce funguje i pro kooperativní režim zmíněný výše.

Jednotlivé programy dostaly i nějaké ty funkce navíc. V Excelu je nyní několik nových typů grafů, nové režimy pro mapování dat apod. PowerPoint nově obsahuje funkci „QuickStarter“, díky které vyrobíte základní layout prezentace v několika jednoduchých krocích. Stejně tak zde přibylo několik jednoduchých nástrojů pro editaci videí, která do prezentace vkládáte. Méně zásadních změn a novinek se dočkal i Word (viz oficiální changelog). Outlook nově podporuje Google Calendar a kontakty, stejně jako obsahuje nové možnosti pro archivaci zpráv.

Zdroj: Appleinsider