Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás informovali o stránkách vlády a několika ministerstev, kde přímo můžete sledovat informace o nouzovém stavu kvůli pandemii koronaviru. Čeští mobilní operátoři prostřednictvím APMS (Asociace provozovatelů mobilních sítí) zrealizovali iniciativu, díky které je prohlížení těchto stránek zdarma a nebude se počítat do dat tarifů uživatelů.

Společnosti O2, T-Mobile a Vodafone přispěli k lepší informovanosti uživatelů i tím, že všem zákazníkům umožňují přístup zdarma na stránky www.vlada.cz a www.mzcr.cz. A to včetně informací, které jsou na podstránkách. Opatření se nevztahuje pouze na videa, která jsou na těchto webech také k dispozici. Ty se budou uživatelům klasicky počítat.

Přístup zdarma platí i pro virtuální operátory, kteří využívají mobilní sítě společností O2, T-Mobile a Vodafone a lidi, kteří už například vyčerpali svůj datový balíček. „Vzhledem k tomu, že zavedení nezpoplatňování (tzv. zero rating) určitých stránek naráží na pravidla síťové neutrality, připravila APMS toto řešení ve spolupráci s regulátorem ČTÚ, který naši iniciativu podpořil,“ říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.

Není to jediná iniciativa, kterou operátoři v poslední době lidem nabídli. Každý nabízí speciální benefity a akce. Ať už jde o navýšení datových balíčků, volání zdarma příbuzným anebo speciální nabídku TV obsahu.

V posledních letech se pohybuje hlavně v blízkosti chytrých telefonů. Nevadí mu však ani ostatní technologie od počítačů po chytrou domácnost. Ve volném čase si rád zahraje nějakou tu hru, ideálně od Blizzardu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.