Zavřít reklamu

Před nedávnem jsme vám přinesli recenzi aplikace musiXmatch pro OS X, nyní přichází čas podívat se na zoubek sourozenci určenému pro vaše iPhony a iPody touch. Ty sice umí zobrazit texty písní nativně, avšak pouze pokud jsou obsaženy přímo v hudebních souborech vaší knihovny.

Výhodou aplikace je, že do ní nemusíte importovat žádné soubory. Stačí si jednoduše pustit hudbu v přehrávači nebo spustit musicXmatch a vybrat skladbu z knihovny. Pokud k dané písničce existuje v databázi její text, ihned se zobrazí. Samozřejmě musíte být připojeni k internetu, všechna data se stahují online ze serverů musiXmatch.com. Podle avizovaných čísel by měla databáze čítat přes 7 milionů textů ve 32 jazycích.

První věci, které si nepochybně všimnete, je, že text písně se zobrazuje po jednotlivých verších přesně tak, jak je zpíván. Vždy lze vidět aktuální verš a jeden následující. Pokud chcete vidět více předchozích i následujících veršů, klepněte na malou ikonku tvořenou dvěma čárkami hned pod časovou osou. Pokud je text pouze statický, nikdo ho zřejmě ještě nenačasoval. Nejedná se totiž o automatický proces, ale pouze o dobrovolnou činnost uživatelů musiXmatch. Chcete-li se zapojit, stačí klepnout na ikonu hodin vpravo nahoře a přihlásit se pod svým účtem na Facebooku. Následně se spustí daná píseň a vy jen posouváte jednotlivé verše přesně do okamžiku ve kterém zazní.

Vzpomenete-li si náhodou na určitou píseň, kterou nemáte v knihovně, není problém. Stačí klepnout na Search ve spodní liště a napsat název. Pokud je její text uložen v databázi, objeví se spolu s písněmi s podobným či stejným názvem ve výsledcích vyhledávání. Kromě zobrazeného textu si můžete přehrát krátkou ukázku písně nebo si ji zakoupit v iTunes Music Store.

A nakonec si nechám třešničku na dortu – oranžové tlačítko s mikrofonem. Klepnutím na něj spustíte naslouchání právě hrajícího songu třeba v rádiu. Po pár sekundách dojde k jeho identifikaci – zobrazí se cover, interpret, název a odkaz do iTunes. Nic zvláštního, tohle již přeci dávno umí například SoundHound. Jenže musiXmatch přidává navíc právě lyrics posunující se v čase. Situace pak vypadá tak, že z rádia se line hudba a na displeji se ukazují verše. Tohle se vývojářům moc povedlo.

Co se týče dalších funkcí, nenabízí musiXmatch již nic převratného. Texty můžete ukládat mezi oblíbené nebo sdílet na Facebook a Twitter. V nastavení si můžete zvolit velikost a font – na výběr máte písmo Georgia, Helvetica Neue nebo Verdana. Dále je možno měnit zemi iTunes účtu, případně spravovat notifikace aplikace. Jednu drobnou výtku bych přeci jen měl – nelze odstranit reklamu. Podle podpory aplikace se pracuje na in-app purchase s možností odstranění otravného banneru.

[app url=“http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=https://itunes.apple.com/cz/app/musixmatch-lyrics-player/id448278467?mt=8″]

.