Zavřít reklamu

Většina dnes produkované hudby je nazpívána v angličtině, avšak ne každý tu schopnost rozumět perfektně každému slovu. Co si budeme povídat, mluvená angličtina je přeci jen lépe srozumitelná než zpěv. Vsadil bych se, že většina z vás se snaží hledat texty písní (lyrics) na YouTube. Na to samozřejmě není nic špatného, my vám pouze přinášíme alternativu. Jmenuje se musiXmatch lyrics.

Aplikace je vyvedena v minimalistickém designu korespondujícím s OS X Mountain Lion. Pod záhlavím okna si můžete všimnout oranžového pruhu ukazující postup v právě přehrávané písni. Vlevo najdete úzký vertikální pruh s několika tlačítky. Pojďme se je projít hezky popořadě.

Pod ikonou noty se vám budou zobrazovat texty ze songů přehrávaných v iTunes. Pokud používáte Pandoru, Spotify nebo Rdio, máte štěstí, protože ty jsou také podporovány. Zobrazené lyrics můžete jednoduše uložit přímo do přehrávaného audiosouboru, sdílet na sociální sítě Twitter a Facebook nebo přidat do oblíbených. Není-li text v databázi a troufnete si na něj, můžete ho přidat.

Pod tlačítkem lupy lze, jak jinak, vyhledávat lyrics podle autora nebo názvu písně. Možnosti sdílení jsou naprosto totožné a navíc se vám zobrazí možnost stáhnout si danou skladbu v iTunes Music Store. Tlačítko se srdíčkem zobrazí vaše oblíbené texty. Ikona s mobilem vás odkáže na stažení mobilní verze pro iOS, Android a Windows Phone.

Ozubené kolečko vás zavede do nabídky nastavení, která toho moc neskýtá. Můžete zapnout zobrazení ikony ve statusbaru, upozornění, spuštění při startu počítače; přihlásit se k vašemu účtu na Facebook a font textu. Pokud si zapnete upozornění na změnu skladby, doporučuju v nastavení Oznamovacího centra odznačit musiXmatch – to aby v něm nezůstával název posledně přehrávané písně.

Na recenzi iOS verze se můžete těšit v příštích dnech.

[app url=“http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=https://itunes.apple.com/cz/app/musixmatch-lyrics/id454723812″]

.