Zavřít reklamu

Již se Vám někdy stalo, že jste potřebovali spočítat sociální nebo zdravotní, případně výšku svojí mzdy, nebo kolik zaplatíte na té které dani? Určitě ano, ale kalkulaček na internetu je poskromnu a ne všude máme internetové připojení. Mzdy a peníze je aplikace, která Vám umožní podle zadaných dat toto spočítat a hlavně spojuje dohromady spoustu výpočtů v této oblasti.

Tato aplikace nevypadá na první pohled nějak extra, ale její hlavní síla je ve funkčnosti. Její oblasti se dělí na:

  • Osoby,
  • OSVČ,
  • Úvěry,
  • Spoření.

V každé této oblasti jsou výpočty, které se této oblasti týkají. Například v oblasti u Osob si můžete spočítat svoji čistou mzdu jako zaměstnanec, nemocenskou, mateřskou, daň z převodu nemovitostí, atp. Každá tato položka má přehledné zadání údajů, takže když rozkliknete například výpočet čisté mzdy, tak se Vám zobrazí zadávací obrazovka s relevantními daty. Musíte zadat svou hrubou mzdu, kolik máte dětí, jestli studujete atp. Po stisku tlacítka vypočítej Vám aplikace ukáže, kolik je Vaše cistá mzda, kolik je superhrubá mzda, kolik zaplatíte na sociálním a zdravotním pojištení a to samé i u Vašeho zaměstnavatele.

Výpočty jsou přesné, občas se odchýlí o několik málo korun, což je samozřejmě zapříčiněno zaokrouhlováním a neříkám, že kalkulačky, se kterými jsem výsledky porovnával jsou na 100% přesné. Autor sám v aplikaci píše, že výpočty jsou pouze orientační. Při kontrolách jsem také objevil chybku při výpočtu čisté mzdy zaměstnance, kdy se při 10 dětech lišila částka v řádu tisíců, každopádně problém jsem nahlásil autorovi a ten ihned problém přezkoumal a nyní je na AppStore ke schválení nová opravená verze tohoto programu. Autor reagoval rychle a vstřícně, takže pokud objevíte v aplikaci chybu, neváhejte a oznamte ji.


Aplikaci bych vytkl jednu vec. Občas mi tam chybí položky. Například při výpočtu čisté mzdy, mi schází odpočitatelné položky na manželku atp. Případně by neškodilo mít „rozšířenou“ verzi výpočtu, která je schopna spočítat čistou mzdu i s dovolenou, která byla čerpána v tomto měsíci. Každopádně pevně věřím, že i tyto výpočty budou do aplikace časem dodány. Uznávám však, že výpočty v této oblasti jsou složitější. Bylo by třeba zadat více vstupních údajů od uživatele a samozřejmě uživatele seznámit s tím jak takový výpočet funguje, aby nedošlo k jeho matení.

Aplikace je povedená a za 20 kč nemá zatím konkurenci. Uznávám, že spousta kalkulaček se dá dohledat online, ale ne vždy jsme připojeni k internetu, nebo zrovna nemáme dostatek času je hledat. Pokud chcete aplikaci, která je přehledná a má všechny tyto výpočty hezky pohromadě, abyste nemuseli ztrácet Váš drahocenný čas hledáním kalkulaček na internetu, je určena právě Vám.

Aplikace je dostupná zde.

.