Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

eBay zaplavily iPhony s nainstalovanou hrou Fortnite

Aktuálně probíhá obrovská bitva mezi společnostmi Apple a Epic Games. Druhá jmenovaná firma se totiž rozhodla bojovat proti technologickým gigantům, protože jim konkrétně vadí, že si na svých vlastních platformách za zprostředkování nákupu berou vysokou provizi. To se snažili obejít přidáním vlastního řešení, které konkrétně v případě App Storu nepoužívalo jablečnou platební bránu, ale odkazovalo na web společnosti. Jelikož se jedná o porušení smluvních podmínek, Apple samozřejmě hru z obchodu odstranil a Epic Games informoval o tom, aby si dali Fortnite do pořádku. Stejně tak učinil i Google ve svém obchodě Play.

iPhone s hrou Fortnite na eBay
Inzeráty doslova zahltily portál eBay.com Zdroj: eBay.com

V současné době tedy není možné nainstalovat jednu z nejpopulárnějších her na mobilní telefony, v čemž spatřili zisk ostatní hráči. Portál eBay totiž doslova zaplavily inzeráty iPhonů, které se oproti ostatním jablečným telefonů liší v jedné věci – je na nich nainstalovaná zmiňovaná hra. Problém ale spočívá především v ceně. Inzerenti se skutečně nebojí nastavit vysokou cenovku a pravděpodobně tak očekávají, že řada hráčů se bez Fortnitu zkrátka neobejde. Na portálu proto můžeme najít telefony v cenovém rozpětí mezi jedním až deseti tisíci dolary, tedy zhruba mezi 22 až 220 tisíci korunami.

Do Apple TV zavítal skvělý dokument Infinite Canvas

V minulém roce vedlo sedm umělců sofistikovaný projekt o rozšířené realitě v Apple Storech po celém světě. Aktuálně jsme se dočkali vydání zbrusu nového dokumentárního snímku, který přesně mapuje jejich kroky a ukazuje, jakými způsoby umělci posouvali hranice umění s pomocí rozšířené reality (AR). O tvorbu dokumentu se postaral renomovaný fotograf Ryan McGinley.

Infinite Canvas
Zdroj: MacRumors

Obrovskou výhodou je, že je film k dispozici ke zhlédnutí zcela zdarma. Již nyní byste jej měli najít v rámci aplikace Apple TV. Jedná se o skutečně zajímavý snímek, ve kterém na diváka čeká vlna umění, tvořivosti, motivace, technologie a zároveň vám nabídne pohled z trošku jiné perspektivy.

Apple spolupracuje s automobilkou Porsche a plně integruje  Music do nového vozu Taycan

Německá automobilka Porsche se v posledních měsících spojila s kalifornským gigantem. Účelem této kolaborace bylo přinesení streamovací platformy  Music do nového vozu Taycan, kde je nyní služba plně integrována. Jedná se tak o první vozidlo s plnou integrací vůbec. Skrze palubní počítač si budou moci majitelé zmiňovaného vozu pouštět více než 60 milionů skladeb, tisíce playlistů či naladit jakoukoliv rádio stanici z Apple Music.

Porsche svým zákazníkům současně nabídne šest měsíců předplatného zcela zdarma. Celá spolupráce ale není pouze o poskytnutí této hudební platformy, ale má i hlubší smysl. Díky této novince se totiž současně vylepší i hlasový asistent Porsche, který nyní dokáže spustit konkrétní skladbu, playlist či naladit zmiňovanou rádio stanici.

Apple přestal podepisovat operační systém 13.6

Před osmi dny jsme se dočkali vydání nového operačního systému iOS s označením 13.6.1. Z tohoto důvodu Apple právě přestal podepisovat iOS 13.6, kvůli čemuž se na něj jablíčkáři již nebudou moci vrátit. Předcházející verze s sebou přinesla vcelku zásadní novinku, kterou byla podpora funkce Car Keys.

iOS 13.6.1
Zdroj: MacRumors

Kalifornský gigant přestává podepisovat starší verze vcelku pravidelně a nejedná se tak o nic zvláštního. Cílem totiž je, aby uživatelé měli vždy nainstalovanou aktuální verzi operačního systému, a to především z bezpečnostních důvodů. iOS 13.6.1 s sebou přinesl opravy chyb, kvůli kterým jste se mohli setkat s plným úložištěm na vašem iPhonu či jeho přehříváním.

Kalifornii zachvátily masivní požáry, Apple se chystá přispět

V posledních dnech Kalifornii zachvátily obrovské požáry. Ty nejprve započaly v San Franciscu, kde dokonce muselo dojít k hromadné evakuaci obyvatel. Plameny ale sužují celý stát, kvůli čemuž guvernér musel oficiálně vyhlásit stav nebezpečí. Na celou situaci skrze sociální síť Twitter zareagoval i generální ředitel společnosti Apple Tim Cook. Ten přeje všem zaměstnancům, přátelům a obyvatelům Kalifornie, aby zůstali v bezpečí a zároveň informuje o tom, že kalifornský gigant přispěje na boj proti zmiňovaným požárům.

Stát Kalifornie se během posledních 4 dní setkal s více než 10 tisíci blesky, kvůli kterým se požár rozšířil do nejrůznějších oblastí. Nejpostiženějším místem je severní část státu, kde dokonce v zálivu Bay Area u města San Francisco došlo k masivnímu zhoršení kvality ovzduší. Do akce bylo povoláno 125 strojů a 1000 hasičů.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více