Zavřít reklamu

Strategická série Total War je určitě dobře známá všem fanouškům žánru. Vývojáři z Creative Assembly nás v ní vzali v průběhu dvou desetiletí na dobrodružnou cestu časem, od starověkého Japonska po napoleonskou Evropu. Sérii se nevyhnulo ani fantasy zasazení ve světě ikonického Warhammeru. Já si ale při zaslechnutí jejího názvu vybavím první díl odehrávající se ve starověkém Římě. Ten jsem kdysi zaregistroval jako první a nyní si ho všichni můžeme zahrát v remasterované verzi, jež dnes dorazila do digitálních obchodů s hrami.

Total War: Rome Remastered přenáší sedmnáct let starou hru do videoherní přítomnosti. Na první pohled si všimnete upravené grafiky. Dobývat Řím nyní můžete ve 4K rozlišení a i na ultra širokoúhlých obrazovkách. Modely budov se dočkaly kompletního předělání, zatímco modely jednotek vývojáři jen lehce poupravili a převedli do vyšších rozlišení. Další grafickou novinkou je i větší zastoupení různých efektů během bitevních vřav. Zde hra profituje z posledních let technologického vývoje, částicové nebo atmosferické efekty prostě v době originálu nebyly realizovatelné.

Změn se dočkala i samotná hratelnost. Bytelný základ v podobě kombinace bitev v reálném čase a tahového taktizování samozřejmě zůstává, vývojáři však jako nadstavbu přidávají prvky, které čekáme od dnešních moderních strategií. Ty představuje například nová taktická mapa, jež vám umožní si udělat přehled v někdy zahlcujících bitvách, nebo lépe manévrovatelná kamera. Na rozdíl od původní hry najdete v remasterované verzi i dvanáct nových frakcí a zcela nový typ diplomatického agenta. Total War: Rome Remastered samozřejmě přidává k základní hře i dvě rozšíření, Alexander a Barbarian Invasion. A pokud jste už dlouholetí fanoušci série a pokud vlastníte na Steamu původní hru, můžete novinku do konce května sehnat s poloviční slevou.

Hru Total War: Rome Remastered můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

    Tuhle sérii hraju už od prvního dílu, což bylo z Japonska – Shogun Total War. Proto má jako logo jezdce s katanou.
    Různé Feralovské verze padají různě často, nejhezčí Napoleon nejvíc, Empire a Rome2 jsou skoro stabilní.
    V Kingdoms jsem prohrál, protože jsem se zapomněl oženit, tak si dávejte bacha.

celý text

Čtěte více