Zavřít reklamu
iWant

Nový Total War míří na macOS, dorazí v průběhu jara

iWant

Minulý týden jsme psali o tom, že se hráči na platformě macOS dočkají předloňské herní pecky ve formě hry Rise of the Tomb Rider, jež se na macOS dostaví v podobě tzv. Definitive Edition, tedy verze obsahující kromě základní hry také všechny doposud vydané přídavky (DLC). Výše zmíněný titul by měl dorazit někdy v průběhu jara a jak se dnes ukázalo, nepůjde o jedinou novinku, kterou si budou moci hráči zahrát. Ve stejném časovém horizontu se na macOS objeví také nejnovější přírůstek z legendární série Total War, tentokrát s podtitulem Thrones of Britannia.

Za konverzí obou titulů stojí společnost Feral Interactive, která se v poslední době opravdu činí. Na PC vyjde Total War: Thrones of Britannia 19. dubna a verze pro macOS (a Linux) by měla dle vyjádření Feral Interactive dorazit „krátce poté“. Přesné datum uvedení na trh však známé není.

Jedná se o zcela nový Total War, který se vrací zpět do historického kontextu poté, co si v Creative Assembly dali pauzu s fantasy světem Warhammeru. Mělo by jít o první z několika nových historických titulů, které se budou zaobírat specifickým obdobím v rámci lidské historie.

V tomto případě se hra odehrává v roce 879, kdy o nadvládu nad územím Británie bojují Anglo-saské kmeny, Galové a Vikingové. Hráč bude mít k dispozici jednu z deseti frakcí, z nichž každá bude disponovat jak unikátním příběhem, tak gameplayem ve formě specifických jednotek, budov apod. Jinak půjde o klasický Total War s tahovou a vojenskou složkou hry. Hra by měla co nejvěrněji reflektovat své historické ukotvení a fanoušci historie by si tak měli přijít na své. Kromě data vydání nejsou známy ani systémové požadavky, stejně jako v případě výše zmiňovaného Tomb Rideru však nebudou patřit mezi ty nejnižší. Total War: Thrones of Britannia je možné předobjednat buď na webu Feral Interactive, nebo na Steamu za 35.99€.

Zdroj: Macrumors, Feral Interactive