Zavřít reklamu
iWant

Původní takový klenot Rome Total War míří na iPhone

iWant

Pokud se alespoň trochu věnujete hraní na některé z platforem společnosti Apple, s největší pravděpodobností jste již zaregistrovali společnost s názvem Feral Interactive. Pokud ne, minimálně v posledních týdnech se o ní píše poměrně dost, v souvislosti s připravovaným portem Rise of The Tomb Rider: Definitive Edition a nejnovějším počinem ze série Total War s podtitulem Thrones of Britannia. Včera se na webu objevila zpráva, ve kterém hrají hlavní roli opět značky Feral Interactive a Total War, v tomto případě udělá novinka radost všem pamětníkům – původní Rome Total War míří na iPhone!

Tahová strategie Rome Total War je bezesporu kultovní záležitostí. Vývojářům se před téměř 15 lety podařilo vydat výjimečné dílo, které se dočkalo jak obrovského zájmu ze strany hráčů, tak velké podpory po vydání ze strany vývojářů. Datadisky, které v průběhu let vyšly celou hru ještě vyšperkovaly a dlouhou dobu tak šlo o naprosto povinnou pařbu pro každého fanouška (tahových) strategií. Na podzim roku 2016 se právě Feral Interactive postarali o to, že tento klenot vyšel na iPady a fanoušci série tak mají více než rok a půl možnost uspokojit své strategické choutky na těchto zařízeních. Nyní se dostává řada na ty menší zařízení s operačním systémem iOS.

Byť to byla dle vývojářů pěkná fuška, Rome Total War pro iPhone je v podstatě hotový. Špatnou zprávou je, že se vydání nedočkáme v nejbližších týdnech. Dobrou pak to, že si můžeme prohlédnout alespoň trailer. Vývojáři argumentují tím, že ani Řím nebyl postaven za den a než bude hra na iPhony vydaná, ještě nějaký čas na dozrání potřebuje. Fanoušci žánru si však rádi nějaký ten pátek počkají. Představa, že tak komplexní strategie, kterou jsme hrávali před více než deseti lety na PC (a o pár let později i na Macu), bude nyní hratelná v tramvaji na vašem iPhonu. Osobně se nemůžu dočkat!

Zdroj: Cultofmac