Zavřít reklamu

Legendární tahová strategie Rome: Total War už brázdí vody iOS zařízení několik let. Naposledy na jaře jsme se tomuto titulu věnovali s ohledem na to, že na iOS, resp. iPhone, dorazil první původní datadisk s podtitulem Barbarian Invasion. Nyní, po půl roce, se původní hra dočkala dalšího rozšíření.

K dispozici je totiž druhý datadisk pro původní hru, který nese označení Alexander a jak již název napovídá, v kampani sleduje tažení Alexandra Velikého. Datadisk je dostupný od včerejšího večera a vývojáři z Feralu tvrdí, že stejně jako u všech předchozích verzí, i tato nabídne stejný zážitek, jako originální PC verze.

Rome-Total-War-iPhone-edition-of-Alexander

Na iPady toto (samostatné) rozšíření vyšlo před dvěma lety, vývojáři z Feralu verze pro iPhony vydávají se zpožděním, neboť pro potřeby menších obrazovek je třeba upravit ovládání a uživatelské rozhraní. Stejně jako v minulosti, majitelé iPad verze dostanou tu pro iPhony zdarma. Všichni ostatní si za ní zaplatí 129 korun, což je vzhledem k porci nabízené zábavy velmi dobrá cena.

Původní titul byl velmi dobře hodnocený, byť dle mnohých recenzentů nenabízel takovou hloubku a dlouhou herní dobu, jako původní Rome: Total War. I tak však jde, zejména s ohledem na platformu, na jedinečný strategický počin. Kromě Civilizace a klasického Rome: Total War (s datadiskem Barbarian Invasion) na iOS více podobných „hardcore“ strategií není. Zájemci o tuto novinku musí mít na svém iPhonu nainstalovaný iOS 12. Hru si můžete v App Store prohlédnout na tomto odkaze.

Zdroj: 9to5mac

.