Zavřít reklamu

Hádankové hry, ve kterých přesouváte v omezeném prostoru různé předměty, aby jste si uvolnili cestu do určitého místa, jsou skoro stejně staré jako samotný videoherní průmysl. Subžánr dokáže přitom stále překvapovat originálními koncepty, jak dokázaly v minulých letech hry jako A Monster’s Expedition nebo Bonfire Peaks. Extrémně originálním způsobem k subžánru přistupuje novinka vývojáře Patricka Traynora, pojmenovaná po svém tvůrci příznačně Patrick’s Parabox.

Hlavním hrdinou hry je čtyřstěnný Patrick, který musí po dvourozměrných herních mapách přesouvat nejen sám sebe, ale i ostatní čtverce. Nepomůžeme mu však pouhé jednoduché posouvání. Do většiny samotných čtverců se totiž Patrick dokáže protlačit, třeba i společně s dalším čtvercem. Boxy pak mohou obsahovat další boxy, do kterých se můžete protlačit dál. Právě tato rekurzivní mechanika je hlavním tahákem hry.

V Patrick’s Parabox najdete přes 350 různých hádanek. Všechny přitom představují variaci některé z herních mechanik. Vývojář slibuje, že ve hře nenajdete žádný z hlavolamů jen tak do počtu. K řešení poměrně náročných úrovní vám bude hrát elektronická hudba, o kterou se postarala skladatelka Priscilla Snow. Pokud si chcete hru před koupí vyzkoušet, najdete na její stránce na Steamu i demoverzi zdarma.

  • Vývojář: Patrick Traynor
  • Čeština: ne
  • Cena: 15,11 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: 1 GB operační paměti, 250 MB volného místa na disku

 Hru Patrick’s Parabox můžete zdarma stáhnout zde

.