Zavřít reklamu

Žánr logických her se na první pohled zdá být vyčerpanou záležitostí, která si své místo najde spíše ve zjednodušených projektech na mobilních telefonech. Jednou za čas ovšem přijde hra, která nám dokáže, že kreativita a originalita ještě nevymřela. Do takové kategorie zcela jistě patří čerstvá novinka Bonfire Peaks. Ta vás bude nutit nejen myslet logicky, ale v nejlepším případě vám ukáže i nový úhel pohledu na váš celý život.

Bonfire Peaks je melancholická hra o vyrovnávání se s vlastní minulostí. I když se to nemusí na první pohled nutně zdát, všechno logické přesouvání krabic v ní funguje jako metafora pro posun přes těžká životní období. Tichý protagonista se snaží vyšplhat na vysokou horu, a aby se mu to podařilo, musí řešit jednu logickou hádanku za druhou. Jeho cílem přitom v každé z nich je dopravit jednu ze svých krabic k ohništi a tam ji spálit. Dobře, metafory ve hře nejsou moc tajemné.

Bonfire Peaks je přitom neskutečně krásně zkonstruovanou hrou, která ladí sluchu i očím. A to i přes to, že nevyužívá nejmodernější grafické technologie a vystačí si pouze se sbírkou nádherně nasvícených voxelů. Navíc se nemusíte bát, že byste se u hry zdrželi příliš dlouho. Bonfire Peaks nabízí lehce melancholický zážitek, takže vás vývojáři po nějakých deseti hodinách rozlouskávání hádanek v klidu propustí.

  • Vývojář: Corey Martin
  • Čeština: Ne
  • Cena: 15,11 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 5, Playstation 4, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.8 nebo novější, procesor na frekvenci 1,8 GHz, 8 GB operační paměti, grafická karta Intel HD Graphics 3000, 500 MB volného místa na disku

 Hru Bonfire Peaks můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více