Zavřít reklamu

Spojování nesourodých témat přináší někdy výjimečné výsledky. O takové hypotéze se určitě bavili vývojáři ze studií Room-C Games a Croteam, když se v jejich hlavách zrodil nápad na zasazení jejich taktické novinky The Hand of Merlin. V ní se totiž podíváte do starověké Evropy, konkrétně na britské ostrovy, kde v tu dobu nevládne nikdo jiný než samotný legendární král Artuš. Dobrodružství vás ovšem vyžene daleko za útesy v Doveru, dokonce do jiných dimenzí, kde budete bojovat s vesmírnými horory.

The Hand of Merlin je v jádru taktickým rogue-litem. Se svou starověkých hrdinů se budete probíjet starověkou Evropou v taktických bitvách, které ze všeho nejvíce připomenou například kultovní sérii XCOM. Klíčem ke zvládnutí obyčejných nepřátel, ale i postupně se zjevujících monster z jiných vesmírů, je využívání terénu, pečlivé krytí a správně načasované údery. K dosažení úspěchu pak musíte ovládnout i systém levelování jednotlivých hrdinů a těžké rozhodování mezi navzájem se podporujícími schopnostmi.

Každý průchod hrou bude jedinečný nejen z hlediska možnosti výběru rozdílných členů vaší družiny, ale i díky množství různých magických předmětů, na které na svých cestách narazíte. Navíc se v The Hand of Merlin nebudete omezovat pouze na ploužení historicky přesnou Evropou, díky schopnosti skákat mezi dimenzemi se dostanete i do alternativních realit, jež zasytí každého přemýšlivého historika.

 

  • Vývojář: Room-C Games, Croteam
  • Čeština: ne
  • Cena: 29,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.13 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2,6 GHz, 8 GB operační paměti, grafická karta Radeon Pro 450, 4 GB volného místa na disku

 Hru Songs of Conquest můžete zakoupit zde

Témata: , , , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.