Zavřít reklamu

Nestává se často, že bychom se dočkali hry, která se zabývá osobní a seriózní tematikou. Přesně taková je ale nová hra Introvert: A Teenager Simulator od vývojáře z rodinného studia Euphoric Brothers. Tato hra vypráví o zkušenostech se šikanou a s obtížnou socializací na amerických středních školách. Jak už název napovídá, budete se v ní vypořádávat s problémy náctiletých introvertů. Sám vývojář ovšem předem varuje před tím, že hra obsahuje nelehká témata, která mohou na hráče působit nepříjemně.

Hlavní hrdina hry je jeden z dvojice nových studentů, kteří se na střední škole v Happyvillu začínají seznamovat se svým okolím. Během prvních dnů mu však druhý nováček prozradí, že plánuje za pět dní vystřílet celou školu. Jediné, co mu v tom může zabránit, je skutečnost, že si zvládne udělat nějaké přátele. Podle toho, jak s touto informací naložíte, se bude celá hra dále odvíjet. Můžete se buď sami stát kamarádem spolužáka, nebo můžete dát přednost lidem, kteří jemu samotnému dělají ze života peklo. V šedivé atmosféře maloměsta bude každé rozhodnutí mít svou váhu.

Hra nabízí nový pohled na seriózní témata jako deprese a šikana z osobního pohledu vývojáře, který nad hrou strávil velké množství času. Introvert: A Teenage Simulator je k dispozici zdarma, přesto ale nabízí několik různých zakončení a dokonce i plně namluvené dialogy. Do projektu tak šlo ze strany autora určitě obrovské množství energie a podle popisu hry na Steamu pro něj vývoj představoval i určitou terapii. Pokud si tak troufáte nahlédnout do problematické mladé mysli, určitě zajímavou novinku vyzkoušejte.

Hru Introvert: A Teenager Simulator můžete zakoupit zde

Témata: , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.