iWant

Apple řeší problém s novými iPhony, kterým se při nabíjení nafoukla baterie

iWant

Ke konci minulého týdne se na webu začaly objevovat snímky nového iPhonu 8, který měl nafouklou baterii až do takové míry, že vytlačila displej telefonu z jeho rámu. Na internet se dostaly informace o  všehovšudy dvou případech, konkrétně se jednalo o iPhone 8 Plus. Okamžitě se strhla vlna článků o tom, jak je nový iPhone poznamenaný chybou z výroby a že se jedná o další „gate“ aféru.

V obou případech se tento incident stal ve chvíli, kdy byl iPhone 8 Plus připojení k originální nabíječce. V prvním případě k nafouknutí baterie došlo jen tři minuty od okamžiku, kdy byl iPhone připojen k nabíječce svou majitelkou. V tu dobu byl telefon pět dní starý.  V druhém případě již telefon v takovémto stavu dorazil svému majiteli z Japonska. Ten se o stav svého zařízení podělil na Twitteru.

V obou případech byly takto poškozené telefony vráceny operátorům, kteří je obratem zaslali přímo Applu, který tak může situaci posoudit. Podle dostupných informací se tak děje a Apple problém řeší. S největší pravděpodobností se jednalo o chybu ve výrobě baterie, díky které se dovnitř dostaly látky, které tuto reakci způsobily.

Byť se některá média snažila o nafouknutí tohoto problému, ve skutečnosti o nic nejde. Pokud se tento problém objevil u dvou zařízení, je vše naprosto v pořádku vzhledem k tomu, kolik desítek tisíc kusů iPhonů Apple za den vyrobí. Stejné problémy se objevily v podstatě u všech předešlých modelů a dokud se nejedná o nějaké masivní rozšíření (jako v případě loňského Galaxy Note) spojené s výrobní vadou, o žádný zásadní problém nejde. Poškozeným uživatelům Apple zařízení zcela jistě vymění.

Zdroj: 9to5mac, Appleinsider, iPhonehacks, Twitter