Zavřít reklamu

Nákup zboží z druhé ruky – ať už jde o oblečení, spotřební elektroniku, knihy nebo cokoliv jiného – si mezi uživateli získává čím dál větší popularitu. Nakupovat z druhé ruky můžete nejenom přes web, ale také prostřednictvím různých aplikací. Které to jsou?

Vinted

V aplikaci Vinted (dříve VotočVohoz) najdete nejen oblečení, ale také obuv, hračky nebo elektroniku. Platforma Vinted využívá principu ověřování uživatelů a osobního hodnocení, takže vždy víte, u koho nakupujete. Prodávající mají možnost propagace svých prodávaných předmětů, aplikace nabízí také možnost využití slev na sety zboží, přerušení prodeje z důvodu dovolené a mnoho dalšího. Součástí aplikace je také diskuzní fórum, platformu Vinted můžete využívat také v rozhraní webového prohlížeče.

Instagram

Máte pocit, že Instagram slouží pouze ke sdílení fotografií dětí, jídla a dovolené? Na této sociální síti můžete ve skutečnosti také nakupovat z druhé ruky. Narazíte zde například na influencery, kteří prodávají své více či méně nošené oblečení a další doplňky, najdete zde ale také řadu second-handů s velmi příjemnými cenami a bohatou nabídkou – namátkou lze jmenovat například Crashily, Krámy tvý mámy, Slowbazar nebo třeba Homeless Praguee.

Daruji za odvoz

Jak název napovídá, slouží aplikace Daruji za odvoz k tomu, abyste se mohli buďto bez problémů zbavit toho, co už zrovna nepotřebujete, nebo abyste naopak za odvoz získali třeba nové vybavení domácnosti. Aplikace umožňuje procházení i vyhledávání inzerátů, možnost přidání do oblíbených, nastavení filtrů a mnoho dalšího.

Nevyhazujto

Aplikace Nevyhazujto je podobně jako výše zmíněná Daruji za odvoz určená všem, kterým je líto vyhazovat nepotřebné věci, nebo těm, kteří si chtějí něco pořídit za minimální náklady. Nevyhazujto nabízí možnost prohledávání jednotlivých položek i kategorií a možnost zobrazení daných předmětů na mapě. Uživatelé si v poslední době stěžovali v hodnocení na nefunkčnost zpráv, tvůrci aplikace nicméně přislíbili problém opravit.

Diskuze k článku

    4 nejlepší aplikace na nákup z druhé ruky? Asi těžko ? Bazoš je strčí do kapsy všechny 4 to zaprvé (50k nových inzerátů denně).A zařadit tam Instagram (wtf..?) a nezmínit FB Marketplace je fakt lame…

celý text

Čtěte více