Zavřít reklamu

S tím, jak se postupně rozvolňuje a kritické barvy různých států začínají blednout, můžete konečně chytit ten patřičný impuls k tomu vyrazit někam do světa. Pokud to bude letecky a s iPhonem ve vaší kapse, měli byste věnovat jistou pozornost nastavení iPhonu při cestování, abyste především vyhověli požadavkům různých leteckých společností. 

Po usednutí do letadla a patřičném nouzovém školení jste samozřejmě také vyzváni k tomu, abyste své mobilní zařízení vypnuli. Určité letecké společnosti vám ale dovolí mít svůj telefon zapnutý, pokud na něm aktivujete letový režim. V něm jsou totiž standardně vypnuté technologie, mezi které patří Wi-Fi i Bluetooth. Nemůžete tedy telefonovat, můžete ale poslouchat hudbu, sledovat videa, hrát offline hry a používat další aplikace, které pro svůj chod nevyžadují internetové připojení.

Mobilní data 

Situace s roamingem je už naštěstí poměrně příznivá, pokud tedy cestujete v rámci EU. V Nastavení Mobilní data najdete možnost je natvrdo vypnout, nicméně v nabídce Volby dat najdete i chování v případě roamingu, tedy pokud vycestujete mimo Českou republiku. Pokud máte datový roaming zapnutý, chcete-li tedy v zahraničí používat mobilní data, hodí se zde ještě zapnout Režim malého objemu dat. Ten pomáhá snižovat jejich využití. Po zapnutí tak budou veškeré úlohy spojené s daty na pozadí vypnuty (synchronizace fotek atd.).

Zapnutí a vypnutí leteckého režimu a dalších 

Ať už potřebujete vypnout nebo opětovně zapnout nějaké připojení, nejrychlejší cestou to je přes Ovládací centrum. Pokud jste si jej totiž nedefinovali jinak, najdete v něm vše důležité. Zapnutí letového režimu tedy provedete pouhým kliknutím na symbol letadla. V ten moment se odpojíte od GSM sítě. Je pak ale ještě vhodné vypnout i Wi-Fi a Bluetooth, jestliže tedy cestujete letadlem a letecká společnost jejich aktivitu nedovoluje. Vše samozřejmě můžete vypnout/zapnout i v Nastavení. U Letového režimu stačí aktivovat jezdce, Wi-Fi a Bluetooth musíte nejdříve rozkliknout a až posléze funkce vypnout.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více