Zavřít reklamu

Operační systém pro Apple TV byl představen teprve loni a na letošní vývojářské konferenci WWDC získal jen několik novinek. Tou největší jsou rozšířené schopnosti hlasové asistentky Siri, která je klíčovým ovládacím prvkem. Bohužel se ale ani letos nenaučila česky, nově se dostala jen do Jihoafrické republiky a Irska.

Siri umí v Apple TV nově vyhledávat filmy nejen na základě názvu, ale také například podle tématu či období. Na dotaz „ukaž mi dokumenty o autech“ nebo „najdi vysokoškolské komedie z 80. let“ najde přesně takové výsledky, jaké si přejete. Nově bude umět Siri hledat v YouTube a přes HomeKit ji budete moci také zaúkolovat, aby zhasla světla nebo nastavila termostat.

Pro americké uživatele je zajímavá funkce jednotného přihlášení, kdy se již nebudou muset k placeným kanálům zapisovat zvlášť, což vždy obnášelo počítač a opisování kódu. Od podzimu se přihlásí jen jednou a budou mít svou celou nabídku k dispozici.

Apple na WWDC oznámil, že pro tvOS, který je na světě něco málo přes půl roku, už existuje přes šest tisíc aplikací, a právě v aplikacích vidí kalifornská firma budoucnost. I proto Apple vylepšil aplikace Fotky a Apple Music a navíc vydal nový Apple TV Remote, který svým fungováním na iPhonu kopíruje originální ovladač Apple TV.

Mnoho uživatelů jistě uvítá, že si Apple TV nově dokáže automaticky stáhnout aplikaci, kterou si zakoupíte na iPhonu nebo iPadu, a chytře bude ve spojení s iOS zařízením také ve chvíli, kdy se na televizi objeví klávesnice a je nutné vkládat text – na iPhonu nebo iPadu se stejným účtem na iCloudu automaticky vyskočí klávesnice také a bude snazší text zadat. Pro mnoho situací se navíc jistě bude hodit nové tmavé rozhraní, do kterého lze přepnout.

Pro vývojáře je testovací verze nového tvOS připravena již dnes, uživatelé se dočkají na podzim.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více