Zavřít reklamu

V listopadu loňského roku se v rámci hudební streamovací služby Apple Music představila – zatím ve zkušebním beta režimu – nová funkce s názvem Replay. Tu uvítali zejména příznivci nejrůznějších časosběrných kompilací a žebříčků, protože uživatelům přinesla seznamy skladeb, které v konkrétním roce nejvíce poslouchali. Dlouholetí uživatelé Apple Music tím pádem získali přístup k žebříčkům za všechny uplynulé roky.

Apple Music Replay nabízí uživatelům přehled nejoblíbenějších umělců i informace o tom, jak často je poslouchali. Kromě toho najdete v rámci této funkce například také žebříček deseti nejoblíbenějších alb. Společnost Apple přislíbila, že funkci Replay bude aktualizovat vždy jednou týdně, a žebříčky budou tím pádem pravidelně přizpůsobovány tomu, co daný uživatel momentálně poslouchá. Novinkou je také Replay Mix, tedy seznam skladeb, které můžete poslouchat na všech vašich zařízeních.

Pokud si i vy chcete funkci Replay vyzkoušet, budete muset službu Apple Music spustit v prostředí webového prohlížeče. Pokud kliknete na tento odkaz, dostanete se přímo k funkci Replay Mix. Nemusíte se obávat – přestože je Replay k dispozici pouze ve webové verzi služby Apple Music, sestavený seznam skladeb bude přístupný prakticky odkudkoliv. Stačí se jen na webu přihlásit ke svému účtu Apple Music, kliknout na příslušné tlačítko, a pak už jen poslouchat a procházet seznamy oblíbených umělců a alb. Pochopitelně zde najdete seznamy pouze z let, kdy jste měli aktivní předplatné služby Apple Music. Pro sestavení žebříčku stačí jen u vybraného roku kliknout na tlačítko „+“, jednotlivé žebříčky pak naleznete v knihovně aplikace Apple Music na svých zařízeních.

screenshot 2020-01-14 v 17.52.57

Zdroj: iMore

.