Zavřít reklamu

Chtěli jste se v posledních desítkách minut podívat na nějaké video na YouTube, promluvit si s kamarády na Discordu, anebo cokoliv vyhledat na Googlu? Pokud jste si odpověděli kladně, tak vás dost možná překvapilo, že nemůžete. K populárním webovým stránkám, popřípadě k serverům, se totiž nelze připojit ani prostřednictvím domácích Wi-Fi sítí, ani prostřednictvím mobilních dat. Svým způsobem ale pro vás máme dobrou zprávu – s nemožností připojení se ke konkrétním stránkám či službám se potýkají lidé v celé České republice. Chyba tedy zajisté není na vaší straně a nemusíte podnikat prakticky žádné kroky.

O tom, že nejste sami, se můžete jednoduše přesvědčit na webových stránkách downdetector.cz. Zde se totiž nachází seznam všemožných webových stránek a služeb společně s grafem, ve kterém lze sledovat počet lidí, kteří nahlásili chybu či nemožnost připojit se. Pokud se podíváte pozorně, tak zjistíte, že se u mnoha stránek v posledních minutách graf výrazně změnil, jelikož uživatelé začali chyby aktivně nahlašovat. Pokud konkrétní záznam rozkliknete, tak si můžete zobrazit přesnější vyobrazení grafu, níže pak naleznete také diskuze, ve kterých lidé problémy jen potvrzují. Konkrétně lze v době psaní tohoto článku pozorovat více než tisíc případů, které potvrzují nefunkčnost Google, výpadek se dále dotkl také komunikační aplikace Discord, kde je evidováno přes čtyři tisíce případů, anebo také YouTube, kde lze problémy měřit ve stovkách.

Prozatím není jisté, z jakého důvodu webové stránky nefungují – již nyní se ale dá potvrdit, že se jedná pouze o výpadek, tudíž by se měla situace do pár hodin zajisté uklidnit. Všemožné výpadky jsou v dnešní době čím dál tím častější. Pravdou je, že si při těchto výpadcích může mnoho z nás uvědomit, jak moc jsme na konkrétních webových stránkách a všemožně internetu závislí. Pokud byste někdy v budoucnu chtěli zjistit, zdali je problém s připojením u vás, popřípadě zdali se jedná o větší výpadek, tak není nic jednoduššího než přejít na již zmíněné stránky downdetecotr.cz, které jsou určené především pro Českou republiku. Existuje také celosvětová a rozšířenější obdoba v podobě downdetector.com, berte ale na vědomí, že se zde nemusí problémy z malinké České republika vůbec projevit.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.