Zavřít reklamu

Cestování může být zábava, dobrodružství i relax. Ať už od vaší dovolené očekáváte cokoliv, využijte chytré mobilní a webové aplikace. Ty vám pomohou nejen s plánováním, ale i s poznáváním. Jaké jsou ty „nej“ a rozhodně by vám neměly uniknout?

Na cestách se člověk obvykle neobjede bez noclehu, bez dopravního prostředku a bez orientace. To vše ale můžete přenechat moderním appkám. Najdou vám nejlepší ubytování, nejvýhodnější letenky, nejlevnější zájezd a nabídnou i tipy na navštívení těch nejkrásnějších míst.

Nejlepší ubytování

Jednou z prvních aplikací, která je potřeba při plánování dovolené, je ta zaměřená na ubytování. Tou nejoblíbenější je Booking, kde si snadno zarezervujete pobyt dle vašich představ, a to klidně i na Bali. Stačí zadat cenu, termín a pár základních požadavků.

girl iphone

Máte-li ale rádi poznávání místní kultury, pak jistě oceníte službu Airbnb. Ti, kteří chtějí ušetřit, pak mohou spát v autě či ve stanu, vhodné místo pro kempování najde aplikace Park4night. A ten, kdo chce ubytování zcela zadarmo, se může poohlédnout po nabídce na Couchsurfingu.

Nejvýhodnější letenky

Ubytování bychom měli, ale teď ještě vyřešit dopravu. Pro hledání nejvýhodnějších letenek vyzkoušejte aplikace Skyscanner nebo Kiwi. Druhá zmiňovaná vám kromě letenek nabídne i možné kombinace jízdenek až do cílové destinace. Pro snadnou dostupnost ubytování, pak nezapomeňte na to, jak se dostat z letiště. Dopravu vám pomohou zajistit aplikace typu Uber, Grab, Bolt nebo Lyft.

Nejlevnější zájezdy

Nechcete si hledat ubytování zvlášť a letenky zvlášť? Rádi byste zájezd se vším všudy? Pak využijte webové aplikace, které porovnávají nabídku zájezdů. Vhod přijde cKlub.cz, kde stačí zadat destinaci, ať už například Chorvatsko, Francii, Zanzibar nebo Vietnam, termín dovolené, délku zájezdu, typ ubytování a stravy a získáte přehled těch nejlepších nabídek, které si můžete ještě upřesnit na základě cenového rozpětí.

iPhone cestování

Nejužitečnější aplikace

Na dovolené pak oceníte online průvodce, se kterým můžete poznat všechna známá turistická místa i neznámá zákoutí. Internetového průvodce je dobré zkombinovat s online mapami, které vám zaručí, že vždy budete vědět, kde jste.

Abyste se při svých toulkách perfektně domluvili, nezapomeňte do mobilu nainstalovat slovník Googe Translate. Ten, kdo nechce nic podcenit, může si už doma stáhnout aplikaci Duolingo, pomůže vám se základní znalostí jazyka dané země.

Pokud vám mobilní aplikace nejsou cizí, pak jistě oceníte i komplexní cestovatelské appky, které pomohou naplánovat dovolenou do nejmenších detailů. Oblíbená je například Google Trips.

.