Zavřít reklamu

Ať si chcete tvořit zápisky, snažíte se rozplánovat si den anebo se potřebujete soustředit a nechcete se věnovat notifikacím, tak s tím vším vám dokáží pomoci nativní nástroje v iOS. Ty jsou sice efektivní, nutno však podotknout, že pokročilé funkce byste v nich hledali marně. Pakliže se v App Storu snažíte najít nějaké sofistikované řešení, není to tak úplně snadné, už proto, že podobných programů není úplně málo, a je nelehké si vybrat nějaký kvalitní. Následující odstavce vám hledání usnadní.

Collect by WeTransfer

Collect by WeTransfer patří mezi vyladěné softwary na plánování naprosto čehokoli. V aplikaci si utvoříte nástěnky, na které můžete přidávat prakticky cokoli – je prakticky jedno, zda-li potřebujete řešit pracovní pohovor, schůzku s přáteli nebo cestovat. Na nástěnky můžete nahrávat soubory, skladby, nebo vkládat odkazy, díky tomu máte všechny dokumenty ke konkrétním úkolům vždy po ruce. Zároveň zde funguje pokročilé sdílení, na nástěnkách s vámi může spolupracovat prakticky kdokoli. Pro synchronizaci mezi všemi vašimi zařízeními budete muset upgradovat na Collect Pro, předplatné vás vyjde na 179 Kč měsíčně nebo 1790 Kč ročně.

Aplikaci Collect by WeTransfer nainstalujete zde

OmniFocus

I úkolníček může být sofistikovaný – tak by se dal ve stručnosti charakterizovat OmniFocus. Umožňuje vytvářet připomínky, u těch můžete nastavovat prioritu, tvořit seznamy či přidávat značky. Aplikace je schopna upozorňovat vás na události podle místa, propojit se s kalendářem a vše přehledně seřadit. K událostem i připomínkám prakticky jedním kliknutím zvládnete nahrávat takřka jakékoli soubory. OmniFocus zvládnete používat buď s předplatným, nebo se zakoupením doživotní verze pro všechna vaše zařízení.

Aplikaci OmniFocus stáhnete z tohoto odkazu

Forest

Máte-li problém s pracovním nasazením, jelikož neustále trávíte čas na telefonu, Forest je přesně pro vás. Po otevření aplikace si nastavíte, jak dlouho potřebujete pracovat. Na displeji telefonu rostou stromy, dokud neuplyne vámi zadaný časový úsek nebo aplikaci neopustíte. Pokud se přepnete do jiné aplikace, les vám uschne, naopak po dosažení cíle dostáváte odměny. Software vás jednorázově vyjde na 49 Kč.

Aplikaci Forrest zakoupíte za 49 Kč zde

Be Focused

Pokud vám Forest tak úplně nesedne, případně vám není po chuti za programy podobného druhu utrácet, nabízí se stažení softwaru Be Focused. Jeho kouzlo tkví v tom, že vám časový úsek, po který chcete pracovat, rozdělí na intervaly, kdy se v pracovním intervalu musíte koncentrovat pouze na práci, a v tom odpočinkovém se můžete projít, relaxovat nebo třeba brouzdat po sociálních sítích. Be Focused je dostupný na iPhonu, iPadu i hodinkách Apple Watch, pro synchronizaci mezi zařízeními musíte zakoupit Pro verzi za 79 Kč.

Aplikaci Be Focused nainstalujete zde

Aplikaci Be Focused Pro zakoupíte za 79 Kč zde

Simplenote

Jestliže hledáte multiplatformní a pokročilý poznámkový blok, Simplenote vás nezklame. Aplikace nabízí jednoduché zapisování, ale i pokročilé formátování pomocí značkovacího jazyku Markdown. Nechybí možnosti spolupráce a sdílení, export textu v HTML podobě nebo propojení s účtem WordPress. Všechny funkce v Simplenote jsou navíc bezplatné, program se tedy hodí i pro ty, kteří nechtějí příliš utrácet.

Aplikaci Simplenote nainstalujete bezplatně zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více