Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes si představíme aplikaci Be Focused, která vám pomůže lépe se soustředit na úkoly.

[appbox appstore id973134470]

Soustředit se na jeden jediný úkol po dostatečně dlouhou dobu může být někdy opravdovou výzvou. Stejně těžké ale může být umět si včas udělat patřičně dlouhou přestávku, když vaše pozornost začíná ochabovat.

Aplikace Be Focused je skvělou pomůckou pro všechny, kterým vyhovuje při práci střídat časové bloky plnění úkolů s předem stanovenými pauzami. Aplikace umožňuje vytvoření a pojmenování libovolného počtu úkolů a nastavení jak jejich délky, tak i délky pauz. Po určitém počtu kratších přestávek si můžete v aplikaci naordinovat jednu dlouhou.

Aplikace se ale nezaměřuje jen na pouhou možnost nastavení úkolů a jednotlivých pauz. Pokud jste opravdu poctiví, můžete ve chvíli, kdy nejste schopní nebo ochotoní dodržet čas, vyhrazený pro práci, odpočet přerušit nebo ukončit, a totéž lze provést i u pauzy.

Be Focused zaznamenává čas, který jste strávili prací i pauzami, i to, zda se vám časové intervaly podařilo dodržet. O tom, jak si vedete, vás následně aplikace informuje v denním, týdenním, nebo vám nastaveném přehledu. Začátek, konec či dočasné přerušení intervalů si můžete v případě potřeby určit sami.

Základní verze je zdarma, při upgradu na Pro verzi za 129 korun (jednorázový poplatek) získáte aplikaci bez reklam, s možností synchronizace s ostatními zařízeními a možností exportu do *.cvs formátu.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více