Zavřít reklamu

Léto je tu a spolu s ním také doba cestování, výletů a dovolených. Řada z nás jistě bude letos svou dovolenou trávit na území České republiky, proto vám v dnešním článku přinášíme přehled českých aplikací, které by se vám mohly hodit při letním cestování po koutech naší republiky.

Na kole i pěšky

Aplikace Na kole i pěšky vám kdykoliv a kdekoliv pomůže najít tu správnou stezku právě pro vaše potřeby, ať už se přepravujete pěky, na kole, po vodě, na koni, nebo třeba na inline bruslích. Aplikace vám vyhledá stezky ve vašem bezprostředním okolí, umožňuje ale také plánování vzdálených tras. Kromě toho zde najdete tipy na návštěvu různých turistických atrakcí a dalších zajímavých míst včetně kulturních akcí.

Mapy.cz

Aplikace Mapy.cz od Seznamu prochází neustálým vylepšováním a jistě se pro vás stane skvělým a užitečným parťákem na vašich letních cestách. Aplikaci je možné používat online i offline, nabízí možnost plánování trasy, využití hlasové navigace a ukládání jednotlivých míst i celých tras. Mapy.cz nabízí také kompatibilitu s CarPlay, předpověď počasí a různých povětrnostních podmínek na pět dní dopředu, funkci Stopař pro zaznamenávání a sdílení tras, informace o cenách pohonných hmot a mnoho dalšího.

Záchranka

Léto je nejen časem různých dobrodružství, ale i rizik a nástrah, na které se rozhodně vyplatí být připraven. Aplikace Záchranka vám zajistí rychlý příjezd záchranné služby nebo přílet vrtulníku přesně na místo, na kterém se právě nacházíte, aniž byste museli složitě zjišťovat a zadávat přesnou polohu. Díky funkci Lokátor můžete kdykoliv a kdekoliv zjistit, kde se přesně nacházíte, a kde se ve vašem okolí nachází nejbližší zdravotnické zařízení, externí defibrilátor nebo pohotovost. Součástí aplikace jsou také základní instrukce ohledně poskytování první pomoci.

Swimplaces – KdeSeKoupat

Aplikaci Swimplaces – KdeSeKoupat jsme zkoušeli loni. Nabízí možnost vyhledání, sdílení, hodnocení a komentování míst vhodných ke koupání, a to převážně těch netradičních, jako jsou lomy, pískovny, rybníky a další přírodní lokace. Najdete zde ale také informace o bazénech, plaveckých stadionech a aquaparcích. Myšlenka aplikace jako taková je skvělá, jen je škoda, že ji tvůrci naposledy aktualizovali v loňském roce.

IDOS Jízdní řády

Nejen při letních výletech po republice se vždy hodí vědět, kdy, odkud a kam vám jede jaký spoj. V tomto směru vám skvělou službu poskytne například aplikace IDOS Jízdní řády. Umožňuje vyhledávání autobusových, vlakových i MHD spojů, podporuje funkci zadávání zastávky z mapy, nabízí možnost offline prohlížení historie vyhledaných spojení i automatickou detekci jízdního řádu MHD a nejbližší zastávky podle GPS. Nalezená spojení jsou vždy zobrazena se všemi příslušnými podrobnostmi, aplikace nabízí široké možnosti vyhledávání.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více