Zavřít reklamu

Pro přehrávání multimédií na zařízeních od Applu můžete využít nespočet různých programů, které stojí za to. Samozřejmě existují i nativní řešení, ta bohužel ale nemusí nabídnout vymodlené funkce, popřípadě nemusí jednoduše dostačovat. Abyste si na iPhonu či Macu mohli přehrávat multimédia bez omezení i vy, tak jsme si pro vás níže připravili seznam těch nejlepších aplikací pro přehrávání multimédií na jablečných zařízeních. Pro každou platformu jsme vybrali 5 nejlepších – teď už si jen stačí vybrat. Ať už ale vyberete jakkoliv, tak rozhodně neprohloupíte a vánoční pohádky či filmy budete schopni bez problémů přehrát.

Nejlepší iOS aplikace pro přehrávání multimedií

VLC for Mobile

Používáte-li nějaký přehrávač na vašem počítači či Macu, tak je velmi pravděpodobné, že se jedná právě o VLC Media Player. Tento přehrávač je opravdu nesmírně populární, jelikož dokáže přehrát snad úplně všechny formáty, navíc k tomu je jednoduchý na použití. Pokud máte VLC rádi, tak byste měli vědět, že je k dispozici i pro iPhone. Samozřejmě je ale mobilní verze aplikace lehce osekaná, byť v ní tedy pořád přehrajete prakticky vše. Podporuje synchronizaci s Dropboxem, Google Drive, OneDrive, Boxem, iCloud Drive a iTunes, umí dokonce streamovat prostřednictvím WiFi. Dále podporuje sdílení skrze SMB, FTP, UPnP/DLNA a webu. Samozřejmostí je možnost změny rychlosti přehrávání, podpora titulků, třešničkou na pomyslném dortu je pak aplikace pro Apple TV.

VLC for Mobile stáhnete zde

MX Video Player

Aplikace MX Video Player nabízí opravdu mnoho skvělých funkcí, které ocení většina uživatelů. I tento přehrávač dokáže pracovat s prakticky všemi různými formáty videa, takže si v rámci něj přehrajete prakticky cokoliv. Jedná se o bezplatnou aplikaci, v rámci které je kromě videí možné přehrávat také audio. Nechybí funkce pro zobrazení titulků u filmů, což se může hodit u cizojazyčných filmů či seriálů. Dokáže se jednoduše propojit s vaší knihovnou fotografií a s Apple Music, navíc k tomu si v něm můžete vytvářet také playlisty. Jednotlivé soubory pak můžete uzamknout pomocí hesla, čímž se k nim nikdo jiný nedostane. V aplikaci MX Video Player se každopádně zobrazuje dosti reklam, které můžete za malý poplatek odstranit.

MX Video Player stáhnete zde

Infuse 7

Hledáte komplexní přehrávač multimédií, s pomocí kterého budete schopni bez problémů přehrávat jakýkoliv obsah na všech vašich zařízeních? Pokud ano, tak je Infuse 7 přesně to, co hledáte. S pomocí tohoto přehrávače si můžete vytvořit vlastní knihovnu multimédií, která se pak synchronizuje napříč iPhonem, iPadem, Apple TV a Macem. Samozřejmostí je pak podpora prakticky všech formátů, tudíž není třeba před spuštěním nic konvertovat. Jednoduše multimédia do aplikace přidáte a ihned sledujete. Nechybí ani podpora pro AirPlay, Dolby Vision, titulky a mnoho dalších funkcí, které si zamilujete. Prostředí je navíc velmi jednoduché a intuitivní.

Infuse 7 stáhnete zde

PlayerXtreme Media Player

Přehrávač PlayerXtreme Media Player nabízí mnoho funkcí, které se mohou hodit. Jedná se o vysoce výkonný přehrávač, v rámci kterého si můžete přehrát prakticky jakékoliv video. Před přehráním tedy nemusíte vůbec řešit formát a případné konvertování. Rozhraní PlayerXtreme Media Player je velice jednoduché a intuitivní, prakticky ihned si na něj zvyknete. Z funkcí můžeme zmínit přehrávání skrze NAS, Wi-Fi disk, Mac, PC a DLNA/UPnP bez nutnosti konvertování. Nechybí ani podpora AirPlay či Google Cast, ovládání pak může probíhat prostřednictvím gest. Aplikace je zdarma, pro využití jejího plného potenciálu si však musíte zaplatit.

PlayerXtreme Media Player stáhnete zde

Movie Player 3

Tato jednoduchá aplikace si sice poradí pouze s video soubory, i tak by se vám ale mohla hodit. Nechybí podpora klasických funkcí jako je import souborů skrze iTunes, přehrávání filmů uložených na Dropboxu nebo jednoduché spuštění e-mailových příloh. Pokud by vám základní funkce nestačily, můžete si přikoupit ekvalizér, více podporovaných audio kodeků, možnost zaheslování složek, streamování z FTP serverů, možnost úpravy barevných hodnot videí nebo podporu titulků.

Movie Player 3stáhnete zde

Nejlepší macOS aplikace pro přehrávání multimedií

IINA

IINA disponuje moderním grafickým rozhraním, které je jednoduché a čisté. Vzhled přehrávače designově zapadá do současných aplikací a designu. Není to ale pouze design, který z přehrávače IINA dělá kvalitní a moderní přehrávač. Může za to především využitý framework a také fakt, že IINA podporuje funkce v podobě Force Touch či Picture-in-Picture, nechybí však ani podpora Touch Baru. Zmínit lze také podporu tmavého režimu, chcete-li Dark Modu, který si můžete nastavit buď „napevno“, anebo bude brát v potaz aktuální režim systému. Kromě toho můžeme dále zmínit možnost využití funkce Online Subtitles pro zobrazení titulků k filmům bez stahování, Music Mode pro přehrávání hudby, anebo Plugin System, díky kterého můžete pomocí pluginů přidávat do aplikace IINA různé funkce. V IINA otevřete opravdu jakékoliv video, osobně tuto aplikaci používám již několik let a nedám na ni dopustit.

IINA stáhnete zde

VLC Media Player

Výše v seznamu nejlepších aplikací pro přehrávání multimédií v iOS jsem se zmínil o aplikaci VLC for Mobile, která nabízí nespočet skvělých funkcí. Tato aplikace však vznikla díky původního VLC Media Player, který je k dispozici na počítače a Macy. VLC Media Player patří mezi jednu z nejoblíbenějších aplikací pro přehrávání multimédií. A není se čemu divit, jelikož díky ní přehrajete opravdu jakýkoliv formát. Vývojáři se snažili především o co nejkomfortnější ovládání, to ale samozřejmě není vše, co s tímto programem dostanete. Mezi největší výhody patří streamování souborů z internetových odkazů, pevných disků a dalších zdrojů, konverze videa nebo převod skladeb nahraných na CD do několika dostupných audio formátů. A mnoho dalšího. VLC je navíc k dispozici kompletně zdarma.

VLC Media Player stáhnete zde

5KPlayer

Pokud vám z nějakého důvodu výše zmíněné VLC či IINA nevyhovuje, vyzkoušejte funkčně podobný přehrávač 5KPlayer. O tomto přehrávači jsme se na našem magazínu již párkrát zmínili a měli jsme možnost jej kompletně zrecenzovat. Díky tomu jsme schopni říct, že se jedná o opravdu kvalitní aplikaci, která stojí za to. Kromě podpory většiny video a audio souborů, možnosti oříznutí videa a schopnosti přehrávat i internetová rádia se pyšní i schopností streamovat prostřednictvím AirPlay nebo DLNA. Pokud se o 5K Player chcete dozvědět hlouběji, doporučuji si přečíst naši recenzi, která vám napoví, zda-li je to pro vás ideální adept na vyzkoušení.

5KPlayer stáhnete zde

Plex

Přehrávač Plex rozhodně nepatří mezi ty nejpopulárnější. To ale nutně nemusí znamenat, že se jedná o nekvalitní aplikaci – ba naopak. I v přehrávači Plex můžete přehrát prakticky jakýkoliv formát. Navíc k tomu je k dispozici synchronizace mezi všemi vašimi zařízeními, což znamená, že pokud si například na Macu začnete přehrávat nějaký film, tak se na něj můžete dodívat na iPhonu s tím, že budete pokračovat přesně tam, kde jste skončili. Plex ale není k dispozici jen na Apple zařízení. Využít jej můžete třeba ve Windows, na Androidu, Xboxu a dalších. Pokud tedy sledujete obsah na vícero zařízeních, rozhodně by se vám Plex mohl líbit.

Plex stáhnete zde

plex_zarizeni

Elmedia

Přehrávač Elmedia pro Mac nabízí opravdu mnoho funkcí, které by se vám mohly hodit. Primárně dokáže přehrát všechny běžné video formáty, tudíž se nebudete muset starat o nějaké konvertování apod. Bez problémů v tomto přehrávači přehrajete různé HD formáty, kromě toho ale můžete obsah sdílet také do Apple TV či do chytré televize, popřípadě můžete využít AirPlay či DLNA. Při přehrávání v Elmedia si můžete změnit rychlost přehrávání či spravovat a zobrazovat titulky. Mezi jednu ze skvělých funkcí patří integrovaný prohlížeč, v rámci kterém můžete brouzdat na webu bez toho, abyste museli Elmedia přehrávač opustit. Na webu si pak můžete najít videa, která dokáže Elmedia přehrát, a můžete si je označit i záložkou, abyste se k nim mohli kdykoliv vrátit. Základní verze této aplikace je zdarma, pokud byste chtěli rozšířené funkce, budete si muset zaplatit.

Elmedia stáhnete zde

 

.