Zavřít reklamu

Věřte nebo ne, dnes je to už přesně týden od té doby, co Apple představil své nové operační systémy – iOS a iPadOS 14, macOS 11 Big Sur, watchOS 7 a tvOS 14. Za ten týden jsme vám přinesli hned několik různých informací a článků, které se těchto operačních systémů týkají. Je samozřejmě jasné, že nejpopulárnější ze všech je v tomto případě právě iOS 14, který si také nainstalovalo nejvíce uživatelů. Jak už to ale tak u beta verzí bývá, tak se neobejdete bez problémů.

Apple se nechal před vydáním systémů slyšet, že nové verze byly vyvíjeny poněkud jiným způsobem. Kalifornský gigant se chtěl s největší pravděpodobnostní vyhnout fiasku, které nastalo u loňských operačních systémů, kdy trvalo opravdu dlouhou dobu, než se systémy staly použitelnými. Po vydání se ukázalo, že Apple v tomto případě doopravdy nelhal. I přesto, že jsou na světě prozatím jen první beta verze nových systémů, tak je nutné zmínit, že běží naprosto parádně, a to jak iOS 14, tak třeba macOS 11 Big Sur či watchOS 7. Jak už jsem ale zmínil, tak úplně bez chyb systémy nejsou. V iOS či iPadOS 14 se můžete setkat se vcelku známou chybou, kdy po aktivaci klávesnice není nějakou dobu možné psát, jelikož dojde k zaseknutí. Klávesnice se po pár chvílích vzpamatuje a začne opět reagovat, jedná se ale o velmi otravnou chybu. Naštěstí ale existuje řešení.

Jak už jsem zmínil, tak tato chyba je vcelku rozšířená – kromě beta verzí se u některých uživatelů projevila i v klasických veřejných verzích iOS či iPadOS. Apple se samozřejmě snaží všechny své chyby co možná nejrychleji opravit, avšak v tomto případě musí zasáhnout uživatel. Pokud tedy máte i vy na vašem iPhonu či iPadu s iOS či iPadOS 14, potažmo s jakoukoliv jinou verzí operačního systému, problémy se zasekávající se klávesnicí, tak existuje jednoduchá možnost, pomocí které se jich zbavíte. Stačí postupovat následovně:

  • Na vašem iPhonu či iPadu přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Zde poté rozklikněte sekci Obecné.
  • V této sekci nastavení sjeďte úplně dolů a rozklikněte možnost Resetovat.
  • Nyní stačí, abyste klepnuli na možnost Obnovit slovník klávesnice.
  • Poté se autorizujte pomocí vašeho kódového zámku.
  • Nakonec stačí, abyste obnovení slovníku potvrdili klepnutím na Obnovit slovník.

Mějte na paměti, že tohle resetování sice vyřeší problémy se zasekávající se  klávesnicí, na druhou stranu ale přijdete o všechna vlastní slova, která jste na klávesnici zadali, a zároveň bude kompletně obnoveno tovární nastavení slovníku klávesnice. Je tedy jen na vás, zdali se vám tento reset vyplatí provést, či nikoliv.

.