Zavřít reklamu

Díky mnohým leakům si můžeme udělat poměrně hezký obrázek o tom, co nám nový nejvybavenější iPhone společnosti Apple přinese. Ne vše se ale musí líbit každému, z něčeho pak může být nejeden nadšený. Zde si přečtete čistě osobní pohled redaktora na to, na jakou novinku se těší, na jakou ne a na jakou je spíše jen zvědavý. 

Nejlepší – periskopický fotoaparát 

iPhone 15 Pro Max by měl obsahovat další objektiv, kterým by měl být periskopický teleobjektiv. Ten má být dokonce funkcí, kterou se bude model lišit od ostatních iPhonů řady, protože do nich se buď nevejde (iPhone 15 Pro), nebo v nich nedává smysl (iPhone 15 Plus). Kdo měl možnost na smartphonu s Androidem fotografovat na dlouhá ohniska, ví, že to má něco do sebe. Je pravda, že to není dokonalé, pokud vám ale přejí ideální světelné podmínky, dostanete skutečně poutavé výsledky.

Vrcholná konkurence už periskopy má. To samozřejmě neznamená, že jej musí mít i iPhone. Konkurence spíše Applu ukázala, že už to jde a dá se tak tušit, že americká společnost si pohraje nejen s hardwarem ale i softwarem proto, abychom dostali ty nejlepší možné výsledky, a to doufejme i za zhoršených světelných podmínek – ne nutně v noci, ale alespoň za šera. Periskop je skutečně funkce, na kterou se nejvíce těším a dá se předpokládat, že bude také dobrý prodejním tahákem. Navíc vás to focení s ním bude bavit, protože vás dostane o poznání blíž, otevře dveře vaší kreativitě a možnostem. Pokud ale periskop nakonec nepřijde, bude to skutečně obrovské zklamání. 

Nejhorší – titanový rám 

Je to od základu hloupost. Titan je drahý, takže iPhony jen prodraží. Použitá ocel je už tak dostatečně odolná proti poškození, a i když je titan na další úrovni, nemá zde žádné opodstatnění. U hodinek ano, u těch máte více šancí s nimi někde praštit, ale plýtvat titanem na šasi iPhonu je prostě jen rozmařilost. Navíc jak tu odolnost oceníte, když bude mít iPhone skleněná záda kvůli tomu, aby nabízel bezdrátové nabíjení? Je jedno, jak odolný rám iPhonu je, když na něm stejně měníte jen displej, a právě zadní sklo.

Jediným důvodem pro použití titanu může být pouze to, že je lehčí jak ocel (i když těžší jak hliník). Ve finále si zde ale budeme hrát jen na jednotky gramů, které se ušetří, což si budeme také muset vzhledem k plánované ceně novinky připlatit. Osobně bych tedy rozhodně zůstal pořád „jen“ u oceli. Aktuální iPhone 14 Pro Max navíc váží 240 g, které Applu pořád tolerujeme. Opravdu by tedy vadilo ještě nějakých těch 5 g navrch? 

Nejkontroverznější – USB-C 

Přítomnost USB-C konektoru je jistě tou nejkontroverznější novinkou, kterou mají iPhony 15 obecně přinést. Ano, mají, ale pořád nemusí. Máme zde sice všechny ty úniky kabelů a komponent konektorů, ale dokud to Apple neřekne, nemůžeme si být jisti. A jsem opravdu zvědavý, jestli to skutečně řekne, tedy pokud se USB-C dočkáme, je evidentní, že to bude z důvodu tlaku ze strany EU. Bude to Apple nějak zmiňovat, nebo představí USB-C jako jednu z největších inovací posledních let? A rozdělí nakonec specifikace vyšší Pro řady od té nižší? 

.