Zavřít reklamu

Štědrý den se kvapem blíží. Nechcete-li ponechat nic náhodě, hodí se veškeré své povinnosti, dárky, nápady i přípravy sesumírovat do vhodných aplikací k tomu, abyste v daných náležitostech měli pořádek, věděli jste, komu jste již co koupili a jaký druh cukroví upekli. Zde tak najdete ty nejlepší poznámkové aplikace, které vám pomůžou s organizací Vánoc.

Trello 

Trello je vizuální nástroj pro organizaci vaší práce a života. Velká síla titulu je v jeho nástěnkách a přítomných kartách, které mohou nést označení nejen úkolu, ale třeba také jména. Snadno si tak uděláte jmenné seznamy s rozpisem dárků, nebo to, pro jaké cukroví potřebujete nakoupit jaké suroviny. Samozřejmostí je maximální možnost personalizace, intuitivní ovládání, přílohy a mnoho dalšího.

Stažení v App Store

Evernote 

Možná chyba Evernotu je v jeho komplexnosti a počáteční složitosti, jakmile do jeho systému zobrazování a tříděni ale proniknete, vrátí vám to maximem užitečných funkcí. Smysl titulu pak je, že do něho nahráváte veškeér své informace, tedy předně samozřejmě poznámky. Ty pak nemusíte nikde hledat, protože budete jednoduše vědět, že je máte schované v aplikaci. Ať už se jedná o recepty na bramborový salát, nebo postup pletení vánočky.

Stažení v App Store

Simplenote 

Simplenote je snadný způsob, jak si dělat poznámky, vytvářet seznamy úkolů, nebo zachycovat své nápady. Otevřete ji, zapíšete si, co potřebujete, a titul zavřete. Jakmile pak máte chvilku, vše si zorganizujete. Samotný pořádek pak můžete udržovat i za pomocí štítků a špendlíků, díky kterým pak najděte vše, co potřebujete. Vzhledem k tomu, že Simplenote se synchronizuje mezi všemi vašimi zařízeními, budete ta mít své poznámky vždy ihned po ruce.

Stažení v App Store

Microsoft OneNote 

V OneNotu můžete vytvářet samostatné poznámkové bloky, rozdělovat je na sekce s barevnými záložkami a do každé z nich přidávat stránky s poznámkami. Svým poznámkám také můžete přidávat videa a obrázky, zvýrazňovat je doplnit je kresbami a vysvětlivkami. K dispozici je dokonce čtecí režim, který vám vaše poznámky přečte. Ukládat můžete např i obrázky tabulí, nebo skenovat dokumenty.

Stažení v App Store

Google Keep 

Můžete nastavit připomenutí (podle polohy nebo času) pro úkoly, které musíte udělat. Můžete psát nákupní seznamy nebo jiné seznamy úkolů a sdílet je s ostatními, abyste s nimi mohli spolupracovat na dokončení svých náležitostí. V poznámkách a připomenutích můžete dokonce vyhledávat podle barev nebo typů poznámek. A všechny vaše úpravy a nové poznámky jsou synchronizovány na všech vašich zařízeních. Můžete dokonce přidávat obrázky a dělat si zvukové poznámky.

Stažení v App Store

Bear 

Bear je flexibilní aplikace pro poznámky, kterou používají spisovatelé, právníci, kuchaři, učitelé, inženýři, studenti, rodiče a všichni ti, kteří si potřebují uložit nějaké ty informace. Aplikace nabízí velice rychlou organizaci obsahu, kdy nabízí nástroje pro úpravy a možnosti exportu, přičemž chrání vaše soukromí pomocí šifrování. Nechybí Markdown, synchronizace, témata, ani podpora pro Apple Watch.

Stažení v App Store

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Asi by bylo fér poznamenat, že vzhledem k faktické nemožnosti zálohování poznámek je OneNote je vhodná tak akorát na nepříliš důležité poznámky typu nákupního seznamu.

    Bear je super. Presel jsem na nej pred lety z Ulysses. Ma privetivejsi subscription plan a naprosto super vec je organizace poznamek – nemusi staci zadat hashtag a poznamka se zakategorizuje. Hashtag mze byt i viceurovnovy, napr. #research/neural networks# (druhy hash je kvuli mezere, jinak staci uvodni) a poznamka se zakategorizuje do prislusne „adresarove sturktury“. Hashtagu muze byt libovolne mnozstvi a mohou byt kdekoliv v textu, takze v kombinaci s markdownem takovy univerzalni mocny a pritom „lightweight“ poznamkovnik. Export do pdf se pak deje pres externi tool (marked), takze taky spokojenost.

celý text

Čtěte více.