Zavřít reklamu

Konec týdne je opět tu, a spolu s ním také naše pravidelná rubrika, kterou věnujeme zajímavým a užitečným rozšířením pro webový prohlížeč Google Chrome. Tentokrát se můžete těšit například na rozšíření pro techniku Pomodoro nebo třeba pro snadné přidávání animovaných GIFů.

Break Timer

Práce je důležitá, stejně důležité jsou ale také pravidelné přestávky – ať už svůj počítač využíváte k práci nebo ke studiu. Rozšíření s názvem Break Timer se vždy spolehlivě postará o to, aby si váš zrak v průběhu dne náležitě dopočinul od monitoru vašeho počítače. Break Timer vás upozorní na to, kdy si máte dát pauzu, přičemž si můžete přizpůsobit jak délku intervalů, tak i vzhled vyskakovacího okna s notifikací.

Rozšíření Break Timer stáhnete zde.

Marinara: Pomodoro Assistant

Technika Pomodoro pomáhá spoustě lidí po celém světě efektivně pracovat či studovat, soustředit se na práci, a zároveň si také pravidelně dopřávat potřebné přestávky. S pomocí rozšíření jménem Marinara: Pomodoro Assistant si můžete nastavit intervaly pro práci i pro přestávky, přizpůsobit je pro jednotlivé karty, vybrat si zvuky notifikací a mnoho dalšího.

Rozšíření Marinara: Pomodoro Assistant stáhnete zde.

BeFunky Extension

Rozšíření BeFunky Extension slouží k úpravám fotografií a screenshotů z webových stránek. Umožní vám stáhnout z webových stránek fotografie, případně pořídít snímek obrazovky, a poté obrázek jedním jediným kliknutím okamžitě otevřít v prostředí editoru. Použití tohoto rozšíření je velice jednoduché, po ruce budete mít nástroje například k úpravě světla, drobných nedostatků a další.

Rozšíření BeFunky Extension stáhnete zde.

ReadAloud

Rozšíření s názvem ReadAloud nabízí využití funkce TTS (Text-To-Speech) v prostředí webového prohlížeče Google Chrome na vašem Macu. V nabídce je podpora více než čtyř desítek jazyků, a s pomocí ReadAloud můžete snadno a rychle aktivovat hlasité předčítání textu na nejrůznějších webových stránkách, zpravodajských serverech, ale také u studijních nebo pracovních materiálů. Rozšíření ReadAloud nabízí také podporu pro klávesové zkratky.

Rozšíření ReadAloud stáhnete zde.

GIPHY for Chrome

Pokud svým přátelům a známým rádi posíláte nejrůznější zábavné animované GIFy, určitě oceníte rozšíření s názvem GIPHY for Chrome. Jak název napovídá, jedná se o užitečný nástroj, který vám v prostředí webového prohlížeče Google Chrome na vašem Macu umožní snadno a rychle vyhledávat a přidávat animované GIFy a samolepky všeho druhu, a to za pomoci funkce Drag & Drop.

Rozšíření GIPHY for Chrome stáhnete zde.

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více