Zavřít reklamu

Vypadá to, že počasí venku konečně začíná přát cyklovýletům. Pokud patříte mezi ostřílené jezdce, jistě již máte svého favorita mezi aplikacemi pro cyklisty. Pokud ale uvažujete o změně nebo s cyklistikou teprve začínáte a pátráte po aplikaci, která by vás mohla doprovázet na cestách, podívejte se naše tipy v tomto článku. Máte dobré zkušenosti s cyklistickou aplikací, kterou jste v článku nenašli? Podělte se o ni s námi i s ostatními čtenáři v komentářích.

Endomondo

Aplikace Endomondo bývá v článcích o sportovních aplikacích zmiňována poměrně často, a to pro svou multifunkčnost. Já sema jsem ji dříve používala při jízdě na kole, a mým potřebám plně vyhovovala, někteří ale dávají přednost méně univerzálním aplikacím. Endomondo v bezplatné variantě nabízí GPS funkci, možnost  sledování vzdálenosti, tempa, převýšení, spálených kalorií a dalších parametrů. Součástí aplikace je audio feedback, možnost notifikací při překonání osobních rekordů a další funkce. Aplikace nabízí také verzi pro Apple Watch, možnost propojení s nativním Zdravím a možnost propojení s nositelnou elektronikou Garmin, Polar, Fitbit, Samsung Gear a další. Endomondo je ke stažení zdarma, s prémiovým členstvím (139 korun měsíčně) získáte možnost individuálních tréninkových plánů, analýzu srdeční činnosti, pokročilé statistiky a další benefity.

Panobike+

Aplikace Panobike+ dokáže díky GPS sledovat vaši cyklistickou trasu, vzdálenost, čas, rychlost a další parametry, poskytne vám ale také užitečné údaje o spálených kaloriích nebo zobrazí interaktivní mapu. S Panobike+ můžete také objevovat nové trasy ve vašem okolí, přizpůsobit si vzhled aplikace tak, aby vám zobrazovala jen ty údaje, které jsou pro vás důležité, a sledovat svůj výkon v přehledných grafech a statistikách. V aplikaci si můžete vytvořit přehled svých vlastních tras nebo využít navigaci, aplikace je kompatibilní s mnoha značkami chytrých hodinek a fitness náramků.

Cyclemeter

Cyclemeter je další z oblíbených aplikací pro cyklisty. Nabízí možnost záznamu trasy, vzdálenosti, intervalů, kol, vytvoření tréninkového plánu a zobrazení přehledu formou grafů a statistik. Aplikace Cyclemeter nabízí možnost zobrazení mapy s terénem a dopravou, zobrazení vašich jízd v kaledáři, možnost automatické detekce pozastavení pohybu, záznam informací o počasí i možnost překonávání osobních rekordů. Cyclemeter lze propojit s nativním Zdravím ve vašem iPhonu, své výkony můžete sdílet s přáteli. Aplikace nabízí také svou verzi pro Apple Watch. Ke stažení je zdarma, prémiová verze vás vyjde na 249 korun.

Komoot

Aplikace Komoot poslouží nejen  k monitoringu vašeho silničního nebo horského cyklovýletu, ale můžete ji použít také ke sledování jiných pohybových aktivit. Součástí aplikace je hlasová turn-by-turn navigace, možnost využití offline map, sledování a záznam všech důležitých parametrů a možnost přidávání fotografií, komentářů a dalšího obsahu k záznamům vašich jízd. Své záznamy můžete sdílet s přáteli nebo se členy komunity, aplikace nabízí svou verzi pro Apple Watch, propojit ji můžete také s jinými chytrými hodinkami a fitness náramky. Samozřejmostí je také propojení s nativním Zdravím. Aplikace je ke stažení zdarma, balíček prémiových funkcí vás vyjde na 249 korun.

.