Zavřít reklamu

Vypadá to, že počasí venku konečně začíná přát cyklovýletům. Pokud patříte mezi ostřílené jezdce, jistě již máte svého favorita mezi aplikacemi pro cyklisty. Pokud ale uvažujete o změně nebo s cyklistikou teprve začínáte a pátráte po aplikaci, která by vás mohla doprovázet na cestách, podívejte se naše tipy v tomto článku. Máte dobré zkušenosti s cyklistickou aplikací, kterou jste v článku nenašli? Podělte se o ni s námi i s ostatními čtenáři v komentářích.

Endomondo

Aplikace Endomondo bývá v článcích o sportovních aplikacích zmiňována poměrně často, a to pro svou multifunkčnost. Já sema jsem ji dříve používala při jízdě na kole, a mým potřebám plně vyhovovala, někteří ale dávají přednost méně univerzálním aplikacím. Endomondo v bezplatné variantě nabízí GPS funkci, možnost  sledování vzdálenosti, tempa, převýšení, spálených kalorií a dalších parametrů. Součástí aplikace je audio feedback, možnost notifikací při překonání osobních rekordů a další funkce. Aplikace nabízí také verzi pro Apple Watch, možnost propojení s nativním Zdravím a možnost propojení s nositelnou elektronikou Garmin, Polar, Fitbit, Samsung Gear a další. Endomondo je ke stažení zdarma, s prémiovým členstvím (139 korun měsíčně) získáte možnost individuálních tréninkových plánů, analýzu srdeční činnosti, pokročilé statistiky a další benefity.

Panobike+

Aplikace Panobike+ dokáže díky GPS sledovat vaši cyklistickou trasu, vzdálenost, čas, rychlost a další parametry, poskytne vám ale také užitečné údaje o spálených kaloriích nebo zobrazí interaktivní mapu. S Panobike+ můžete také objevovat nové trasy ve vašem okolí, přizpůsobit si vzhled aplikace tak, aby vám zobrazovala jen ty údaje, které jsou pro vás důležité, a sledovat svůj výkon v přehledných grafech a statistikách. V aplikaci si můžete vytvořit přehled svých vlastních tras nebo využít navigaci, aplikace je kompatibilní s mnoha značkami chytrých hodinek a fitness náramků.

Cyclemeter

Cyclemeter je další z oblíbených aplikací pro cyklisty. Nabízí možnost záznamu trasy, vzdálenosti, intervalů, kol, vytvoření tréninkového plánu a zobrazení přehledu formou grafů a statistik. Aplikace Cyclemeter nabízí možnost zobrazení mapy s terénem a dopravou, zobrazení vašich jízd v kaledáři, možnost automatické detekce pozastavení pohybu, záznam informací o počasí i možnost překonávání osobních rekordů. Cyclemeter lze propojit s nativním Zdravím ve vašem iPhonu, své výkony můžete sdílet s přáteli. Aplikace nabízí také svou verzi pro Apple Watch. Ke stažení je zdarma, prémiová verze vás vyjde na 249 korun.

Komoot

Aplikace Komoot poslouží nejen  k monitoringu vašeho silničního nebo horského cyklovýletu, ale můžete ji použít také ke sledování jiných pohybových aktivit. Součástí aplikace je hlasová turn-by-turn navigace, možnost využití offline map, sledování a záznam všech důležitých parametrů a možnost přidávání fotografií, komentářů a dalšího obsahu k záznamům vašich jízd. Své záznamy můžete sdílet s přáteli nebo se členy komunity, aplikace nabízí svou verzi pro Apple Watch, propojit ji můžete také s jinými chytrými hodinkami a fitness náramky. Samozřejmostí je také propojení s nativním Zdravím. Aplikace je ke stažení zdarma, balíček prémiových funkcí vás vyjde na 249 korun.

Diskuze k článku

    Hezký článek. Nicméně, mě by na kole pomohla turn-by-turn navigace na watch, nebo alespoň zobrazení pokynů navigace mapy.cz z telefonu. Zatím jsem nic s mapovými podklady pro ČR nenašel a mapy.cz (seznam.cz) to neplánuje ?

    Určitě na watch? Proč ne mobil s držákem na řidítkách?

    Nepotřebuji na navigaci na kolo pořád koukat na mobil. Bylo by fajn kdyby bylo něco ve stylu navigace jak včera předvedl Apple na WWDC ve watchOS 7. Škoda že Apple maps nemají naše turistické podklady.

    Hm, ja som čakal trochu viac, medzi apkami napr chýva Strava, čo je pre cyklistov must have.

    Z týchto apiekm ma neoslovilo nic, navyse su v clanku iba 4 no.

celý text

Čtěte více