Zavřít reklamu

Vánoce již doslova klepou na dveře a řada z vás se již jistě naladila na tu pravou vánoční atmosféru. K jejímu dokreslení je neodmyslitelně patří také hudba, každý si ale na Vánoce rád pouští jiné žánry a skladby. V dnešním článku vám představíme hned několik různých playlistů na Spotify, ze kterých si zaručeně vyberete.

Christmas Classics

Máte rádi vánoční popovou klasiku uplynulého i tohoto století? Pak byste si do své knihovny na Spotify měli rozhodně přidat playlist s názvem Christmas Classics. Ten vytvořila přímo společnost Spotify, a najdete v ní vánoční hitovky z šedesátých, devadesátých i nedávno minulých let, popové zpracování tradičních světových koled a další populární klasiky. Pokud se vaše Vánoce neobejdou bez All I want for Christmas nebo Let it Snow, pak je pro vás tento playlist tím pravým.

Playlist Christmas Classics si můžete pustit zde.

Christmas Pop

Dáváte přednost popu – ať už tomu současnému, nebo třeba i více let starému? Poslechněte si playlist s názvem Christmas Pop. Najdete v něm skladby od Taylor Swift, Ariany Grande, Gwen Stefany, Katy Perry nebo třeba Jonas Brothers. A nebojte se – nechybí v něm ani stará dobrá Mariah Carey nebo Wham s jejich Last Christmas.

Playlist Christmas Pop si můžete pustit zde.

Christmas Jazz

Kdo před popem dává přednost jazzu, tomu by neměl uniknout playlist s všeříkajícím názvem Christmas Jazz. V tomto playlistu vás na tu správnou vánoční náladu připraví legendy, jako je třeba Ella Fitzgerald, Duke Ellington, Nat King Cole, ale třeba také José James, Charlie Parker nebo například Bing Crosby.

Playlist Christmas Jazz si můžete pustit zde.

Rock Christmas

Společnost Spotify sestavila playlist také pro ty, kteří si Vánoce neumí představit bez pořádně rytmických bicích, hutných kytarových riffů a basových linek. Připravte se na svéráznou nálož vánočních songů v podání intepretů jako My Chemical Romance, New Found Glory, Blink-182, The Black Crowes nebo The Killers, najdou se zde ale i něžnější kousky v podání Walk Off the Earth.

Playlist Rock Christmas si můžete pustit zde.

Hip Hop Christmas

Na Spotify si o letošních svátcích přijdou na své také milovníci hip-hopu. V playlistu s názvem Hip Hop Christmas najdete skladby v podáíá Run-D.M.C., Snoop Dogga, Tyler the Creator a dalších hip-hopových interpretů dob současných i minulých. Připravte se samozřejmě na to, že ne všechny texty budou dětem a mládeži přístupné.

Playlist Hip Hop Christmas si můžete pustit zde.

Punk Christmas

Že punk a Vánoce nejdou příliš dobře dohromady? Playlist s názvem Punk Christmas vás přesvědčí o opaku. Na své si při jeho poslechu přijdou fandové kapel Anti Flag, Bankrupt, Ramones, Descendents nebo třeba The Damned. Playlist čítá úctyhodných osm desítek skladeb, takže o více než tři hodiny punkového vánočního nářezu bude spolehlivě postaráno.

Playlist Punk Christmas si můžete pustit zde.

Heavy Metal Christmas

Tu správnou vánoční hudbu si přes svátky zaslouží samozřejmě také fandového starého dobrého melodického heavy metalu. Chcete, aby vám při vánočním úklidu nebo pečení cukroví hráli do uší Dies Irae, Twisted Sister, Alice Cooper nebo třeba Tony Iommi? Pak si do knihovny přidejte playlist s názvem Heavy Metal Christmas.

Playlist Heavy Metal Christmas si můžete poslechnout zde.

Koledy

Potrpíte si spíše na tradiční české vánoční koledy? Pak právě vám je určen playlist s výstižným a jednoduchým názvem Koledy. Díky němu si můžete spolu s Karlem Gottem, Bambini Di Praga nebo třeba Ivetou Bartošovou zanotovat ty nejznámější a nejoblíbenější české koledy.

Playlist Koledy si můžete pustit zde.

Témata: , , , ,
.