Zavřít reklamu

Apple jablíčkářům nabízí poměrně zajímavou utilitu, s jejíž pomocí lze v rychlosti zkontroloval, za je vaše dané zařízení kryto zárukou, případně jestli u něj lze ověřit datum nákupu. Pokud byste tedy kdykoliv tápali nad tím, jestli se na váš ještě záruka vztahuje, není nic jednoduššího, než si to sami ověřit. Stačí přejít na tuto webovou stránku, zadat sériové číslo Apple AirPods a vaši volbu potvrdit. Zmiňovaná ověřovací webová stránka vám okamžitě zobrazí všechny potřebné informace, respektive jestli lze ověřit datum nákupu daného produktu, případně zda se na vás ještě vztahuje telefonická technická podpora či záruka na opravy a servis.

V tomto ohledu je ale nutné si uvědomit, že nejde o standardní zákonem danou záruku, ale o záruku přímo od Applu. Apple totiž na své produkty nabízí roční krytí. Pokud by se něco se zařízením v této době stalo, stačí zařízení zanést do jakéhokoliv autorizovaného servisu. Když se však už na vás krytí od Applu nevztahuje, ale tradiční dvouletá záruka ano, pak se v případě potřeby můžete obrátit pouze na konkrétního prodejce. Někdy vám ale ověřovací webová aplikace nemusí říct vůbec nic – pouze to, že nelze ověřit datum nákupu. Co to vlastně znamená a jak dál případně postupovat? Nejčastěji se tento problém ukazuje právě u sluchátek AirPods.

Datum nákupu nebylo ověřeno

Přejděme tedy rovnou k věci aneb co dělat, když vám webový nástroj vypíše „Datum nákupu nebylo ověřeno“. Jestliže se setkáte s touto hláškou, tak se o vaše zařízení rozhodně nemusíte obávat. Nabízí se totiž hned několik tipů. V první řadě byste měli překontrolovat, zdali jste vlastně zadali správné sériové číslo. V první řadě jej proto překontrolujte. Pokud by problém ani přesto nezmizel a vy měli váš Apple produkt poměrně čerstvě, můžete ještě chvíli počkat, zda se po určité době situace nezmění. Někteří jablíčkáři také doporučují vyzkoušet webový nástroj v anonymním okně. Díky tomu totiž cache a cookies se nemohou plést s rozhraním Apple webu.

Pokud datum nákupu stále nelze ověřit, tak v nejhorším případě je také možné, že se jedná o falešné AirPody neboli takzvané „fejky“. Pokud jste je zakoupili takzvaně z druhé ruky, nebo z ne úplně důvěryhodného e-shopu a nelze vám u nich ověřit platné datum nákupu, pak jste se možná stali obětí. Na druhou stranu tomu tak vůbec být nemusí. Ostatně z tohoto důvodu se na webu nabízí možnost Aktualizujte datum nákupu, které má veškeré tyto problémy v okamžiku vyřešit. V takovém případě si stačí vzít do ruky účtenku z nákupu, zadat do webové aplikace konkrétní datum a vaši volbu potvrdit. Rázem by se měl výstup z webu výrazně proměnit a dát vám tak vědět o tom, zda se na vás ještě vztahuje záruka. Jak celý proces vypadá si můžete prohlédnout ve výše přiložené galerii.

AirPods Pro a AirPods 1. generace

Jak už jsme tedy zmínili výše, pokud vám nelze ověřit platné datum nákupu, nemáte sebemenší důvod k panice. Ostatně na tyto případy je webový nástroj přímo vybaven a stačí tedy jen vzít vaši účtenku a zadat příslušné datum sami. Rázem se web aktualizuje a zobrazí vám konkrétní informace.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.