Zavřít reklamu

Za necelý týden nás čeká první Apple Event letošního roku, během kterého má cupertinský gigant představit hned několik zajímavých novinek. Nejčastěji se hovoří o příchodu iPhonu SE 3. generace, iPadu Air 5. generace a high-end Macu mini. Ve hře jsou pak samozřejmě i další produkty, avšak u nich zůstává otázkou, zdali se jich skutečně dočkáme. Když se ale podíváme na „soupisku“ očekávaných zařízení, nabízí se poměrně zajímavá otázka. Dává totiž představování nových produktů od Applu vůbec smysl?

Profi produkty stojí v pozadí

Když se tak nad tím zamyslíme, může nás napadnout, že Apple záměrně upozaďuje některé své profi produkty na úkor těch, které prakticky ani žádné změny nepřinášejí. To se konkrétně týká zmiňovaného iPhonu SE 3. generace. Pokud jsou dosavadní úniky a spekulace přesné, pak by se mělo jednat o prakticky totožný telefon, který navíc nabídne pouze výkonnější čip a podporu 5G sítí. Takovéto změny jsou poměrně chudé a je tedy zvláštní, že cupertinský gigant produktu chce vůbec věnovat nějakou pozornost.

Na druhé straně barikády totiž stojí již zmiňované profi produkty. To se týká především jablečných sluchátek AirPods Pro a AirPods Max, o jejíchž představení gigant informoval jen prostřednictvím tiskové zprávy. V podstatě se ale jednalo o poměrně zásadní novinky s řadou zajímavých změn. Například právě AirPody Pro se znatelně posunuly ve srovnání s původním modelem, nabídly funkce jako aktivní potlačení okolního hluku a navíc se jednalo o první špuntová sluchátka od Applu. Podobně na tom byly i AirPody Max. Ty mají konkrétně nabídnout profesionální zvuk všem fanouškům náhlavních sluchátek. Ačkoliv tyto modely ve svém segmentu přinesly obrovské změny, tak ani přesto jim Apple nevěnoval přespříliš velkou pozornost.

airpods airpods pro airpods max
Zleva: AirPods 2, AirPods Pro a AirPods Max

Je tento přístup správný?

Zdali je tento přístup správný či nikoliv nám nepřísluší komentovat. Ve finále to totiž dává vcelku i smysl. Zatímco iPhone SE v nabídce Applu zastává poměrně důležitou roli – výkonného telefonu za podstatně nižší cenu – zmiňované profi AirPody jsou naopak určeny pro minoritní část jablíčkářů. Většina z nich si totiž vystačí s obyčejnými bezdrátovými sluchátky, kvůli čemuž se může zdát zbytečné věnovat těmto produktům zvýšenou pozornost. To už ale nelze říct o tomto iPhonu. Právě u něj totiž Apple potřebuje připomenout jeho schopnosti a zvýšit tak povědomí o nové generaci.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Koukám, že občas se tak napíše článek zejména z důvodu, aby nějaký přibyl… Co si budeme povídat, je ještě horší, než případné nezajímavé Apple produkty, které nám Apple představí.

    Jo…a pokud jsou Airpods Pro považována za neobyčejná, oproti jiným bezdrátovým sluchátkům, tak musím říci, že pro jejich kvalitu zvuku jsem si vybral raději sluchátka od Sony, která sice vyšla cenově hůře, ale poslouchat je, to je čirá radost… 👍🏻

celý text

Čtěte více.